Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko163
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin

276

Ceny mieszkań w odwrocie. Warszawa tanieje, Katowice drożeją

Ceny mieszkań w odwrocie. Warszawa tanieje, Katowice drożeją

Największe obniżki w skali roku odnotowano w Sosnowcu tu małe mieszkania staniały aż o 18%. W Gdańsku i Gdyni spadki sięgnęły 7%, a w Warszawie wspomniane wcześniej 2%. Co ciekawe, kwartalnie największy spadek (aż 12%) również zanotowano w Sosnowcu.

a.....k
a.....k
konto usunięte
z
urbanity.pl
dodany: 15.04.2025, 09:26:13
  • #
    nieruchomosci
  • #
    kredythipoteczny
  • #
    mieszkanie
  • #
    mieszkaniedeweloperskie
  • #
    ekonomia
  • #
    gospodarka
  • 86
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Komentarze (86)

najlepsze

Grymas-Tysiaclecia
Grymas-Tysiaclecia
15.04.2025, 19:26:41 via Wykop
  • 85
To w Sosnowcu za mieszkania trzeba płacić?
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Grymas-Tysiaclecia
Grymas-Tysiaclecia
16.04.2025, 10:34:26 via Wykop
  • 2
@lzz77: To prawda, ale to nie są dobrzy ludzie - płacą po to, by posłuchać ich wrzasków i błagania, by pozwolić im wyjechać z Sosnowca.
  • Odpowiedz
browarosss12
browarosss12
16.04.2025, 20:30:06 via Wykop
  • -1
@Grymas-Tysiaclecia: Przyjmę mieszkanie za darmo w Sosnowcu. Daj mi kontakt, wyręczę tych biednych ludzi, wezmę gratis ich mieszkanie żeby mogli pojechać gdzie indziej
  • Odpowiedz
TheDziobaker
TheDziobaker
TheDziobaker
15.04.2025, 19:28:20 via Wykop
  • 34
Tylko ceny są 2x wyższe niż w momencie gdy spadkowicze zaczęli obwieszczać spadki cen xd
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

editores
editores
16.04.2025, 02:04:07 via Wykop
  • 7
@TheDziobaker: Ceny wszystkiego są 2x wyzsze.
  • Odpowiedz
editores
editores
17.04.2025, 02:14:03 via Wykop
  • 1
@masz_fajne_donice: dokłądnie.
  • Odpowiedz
rosso_corsa
rosso_corsa
15.04.2025, 10:03:41 via Wykop
  • 34
Ciekawe do kiedy beda spadac bo się czaję na zakup
  • 28
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

wolny_kot
wolny_kot
15.04.2025, 10:29:13 via Wykop
  • 124
@rosso_corsa: u mnie od listopada staniały z 8k/m2 do 9. Musisz poczekać z rok, to stanieją do 10
  • Odpowiedz
wolny_kot
wolny_kot
15.04.2025, 13:01:35 via Wykop
  • 17
@konsument: tak tak. W kilka lat odłożyłeś na mieszkanie xD w czasach gdy mieszkania drożały szybciej niż lokaty xDD i gdy m2 mieszkania średnio w PL kosztował 1.25 średniego wynagrodzenia brutto xD
  • Odpowiedz
blake-drake
blake-drake
blake-drake
15.04.2025, 20:15:28 via Wykop
  • 16
Rzeszów znacznie droższy niż Łódź, Bydgoszcz, Toruń... "Miasto bez lasów" ładnie odjechało. Rozwój, młodzi ludzie - rozumiem, ale ciągle nie rozumiem takiej chęci do życia w Rzeszowie. No chyba że to kwestia dużej mniejszości Ukraińskiej czy Zachodniej (żołnierze), że jest po prostu ogromny popyt.
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

villager
villager
villager
15.04.2025, 20:24:45 via Wykop
  • 10
@blake-drake: Rzeszów był super przed covidem, teraz faktycznie zszedł na psy. wszystkiemu winna ukrainizacja - ukraińcy wezma każde mieszkanie bez względu na cene, i ciężko spotkać Polaka na ulicy czy za kasą. w dodatku infrastruktura miasta jest już zakorkowana kompletnie, nie ma szans na sensowny komfort życia przy takim przeludnieniu nawet przy pompowaniu kolejnych milionów w nowe drogi etc.

część ludzi na pewno myśli o przeniesieniu się, ale nie ma
  • Odpowiedz
j.....o
j.....o
konto usunięte 15.04.2025, 21:25:07 via Wykop
  • 6
@villager: To co mówisz o Rzeszowie pasuje 1 do 1 do Wrocławia. Przed covidem było fantastycznie, a teraz to się wyprowadzam z Wrocławia XD ale mieszkanie sobie zostawię jako pustostan ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Wwolt
Wwolt
15.04.2025, 20:13:20 via Wykop
  • 15
W Polsce jest taki problem że nawet gdyby za jakiś czas populacja wynosiła 30 milionów osób to i tak będą problemy z mieszkaniami. Za to niektórzy będą mieć po 20-30.
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

masz_fajne_donice
masz_fajne_donice
16.04.2025, 08:52:08 via Wykop
  • 1
@Wwolt: jest rekordowa podaż mieszkań to chyba nieaktualne.
To co piszesz to nieprawda bo większość mieszkań jest kupowana na własne potrzeby. Dane NBP mówią o 65%
https://nbp.pl/wp-content/uploads/2024/03/Informacja-o-cenach-mieszkan-w-IV-2023-.pdf

W 2023 r. większość (65%) stanowili nabywcy zaspokajający swoje potrzeby mieszkaniowe

Pozostałe na wynajem albo jakieś
  • Odpowiedz
editores
editores
17.04.2025, 02:19:06 via Wykop
  • 1
o czemu moje odłożone pieniądze nie pomnożyły się 2x?


@Wwolt: Bo je źle zainwestowałeś. Nikt za ciebie tego nie zrobi.
Kiedy w 2008 roku frank kosztował 2zł kupiłem sporo franków - inni brali kredyty we frankach i kupowali przepłacone mieszkania.
Ja poczekałem i sprzedałem franki ze 100%
editores - >o czemu moje odłożone pieniądze nie pomnożyły się 2x?

@Wwolt: Bo je źle ...

źródło: {4FC4DE2B-EE65-46ED-9400-07AF066BA13C}

Pobierz
  • Odpowiedz
Aggressor83
Aggressor83
15.04.2025, 22:33:52 via Wykop
  • 13
W Katowicach jest obecnie tyle nowych inwestycji że szok, w samym cantrum jest kilka. Wiekszosc stoi niesprzdanych, to jest taka nadpodaż mieszkań, że jestem obecnie zdziwiony że ktos chcialby dac 11-13k za m2. Nie dajcie się naciągać.
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Dlkvv
Dlkvv
Dlkvv
16.04.2025, 05:07:53 via Android
  • 0
@Aggressor83 No i pewnie stąd te wzrosty cen. Kilku deweloperów wystawiło swoje mieszkania, więc i cena dla całego miasta poszła w górę.
  • Odpowiedz
Aggressor83
Aggressor83
16.04.2025, 23:35:37 via Wykop
  • 0
@Dlkvv: Dokładnie tak. Nawet chyba w tym wątku pisałem coś podobnego, że wiele osób sprzedających mieszkania zwłaszcza z drugiego obiegu nie rozumie że różnica miedzy nowym mieszkaniem w ścisłym centrum a mieszkaniem sprzed 40-50lat na zadupiu to nie powinno byc tylko 10% ceny.
  • Odpowiedz
Krzewiciel_prawdy
Krzewiciel_prawdy
15.04.2025, 19:52:37 via Wykop
  • 9
Fajnie, że spadają o 2% w takiej Warszawie (efekt BK2% i wystrzałów rzędu 20, 30% r/r). Wszystko git.
Ale w tym wszystkim jeszcze mamy inflacyjkę. 5%. Urealnienie.

Ceny mieszkań mogą sobie nawet i stać, proszę bardzo, ale jeszcze 2, 3 lata podkręconej inflacyjki, tu 5, za rok 4, później 3,5% i już się robi ładne urealnionko o 13% siły nabywczej.

I o to chodzi. Na drugą Irlandię bym nie liczył. Polska już jest podzielona na
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Piotrrulla
Piotrrulla
Piotrrulla
15.04.2025, 20:44:43 via Wykop
  • 3
ale jeszcze 2, 3 lata podkręconej inflacyjki, tu 5, za rok 4, później 3,5% i już się robi ładne urealnionko o 13% siły nabywczej.


@Krzewiciel_prawdy: po pierwsze to bardzo optymistyczne te Twoje poziomy inflacji w kontekście informacji rpp o początku obniżania stóp, po drugie to Twoja teoria trzyma się kupy tylko jeśli podwyżki wynagrodzeń nadążają za inflacją, a wbrew pozorom nie każdy ma komfort zmiany pracy co roku i nie
  • Odpowiedz
kwanty
kwanty
16.04.2025, 05:29:38 via Wykop
  • 1
@Krzewiciel_prawdy: Jeszcze dodaj starzejące się społeczeństwo i małą dzietność co spowoduje zmniejszenie popytu na mieszkania. Dużą niewiadomą są Ukraińcy - nie wiadomo czy zostaną, odjadą a może jeszcze więcej przyjedzie...

Przez ostatnie kilka lat dobudowano naprawdę dużo mieszkań/domów więc ceny powinny spać... skoro nie to znaczy że te ceny są czystą spekulacją więc nie utrzymają się długo - co właśnie widzimy.
  • Odpowiedz
Bury_Zenon
Bury_Zenon
16.04.2025, 09:50:40 via Wykop
  • 2
Tanieją największe dziury, bo demografia leży, a to dopiero początek. TOP 5 będzie zawsze rosnąć, może małe spadki, ale suma sumarum będą szły w górę.
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

StaraSzopa
StaraSzopa
15.04.2025, 20:08:15 via Wykop
  • 2
jak wy żyjecie w tym Wrocławiu xd
StaraSzopa - jak wy żyjecie w tym Wrocławiu xd

źródło: xdd

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

unlucky_k
unlucky_k
15.04.2025, 20:32:35 via Wykop
  • 0
@StaraSzopa: taniej niz Warszawa, Krakow, Gdansk, Gdynia, wiec chyba tragedii nie ma
  • Odpowiedz
j.....o
j.....o
konto usunięte 15.04.2025, 21:27:39 via Wykop
  • 1
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
sloik84
sloik84
16.04.2025, 19:44:41 via Wykop
  • 1
Jest już tak tanio, że kupiłem dwa. Dziewczyna w torebce znalazła 10 i zastanawiamy się czy nie kupić trzeciego ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

  • <
  • 1
  • 2
  • Strona 1 z 2
  • >

Hity

tygodnia

AFERA Edyta Pazura ma 5 minut piechotą do przedszkola, a jeździ po chodniku!
AFERA Edyta Pazura ma 5 minut piechotą do przedszkola, a jeździ po chodniku!
3905
Opinia dla Sebastiana M. Biegły podkreślił alkohol u kierowcy Kia.
Opinia dla Sebastiana M. Biegły podkreślił alkohol u kierowcy Kia.
3739
Obywatel płaci, a urzędnik kupuje Samsung Z Fold 7 za 7000 zł
Obywatel płaci, a urzędnik kupuje Samsung Z Fold 7 za 7000 zł
3148
Na podwyżki dla lekarzy pieniędzy starczy. Na leczenie pacjentów już nie XD
Na podwyżki dla lekarzy pieniędzy starczy. Na leczenie pacjentów już nie XD
2474
Konkurs PKO zwycięzca brał kasę od organizatora za granie na tej samej mapie
Konkurs PKO zwycięzca brał kasę od organizatora za granie na tej samej mapie
2377
Pokaż więcej

Powiązane tagi

  • #mieszkanie
  • #heheszki
  • #kredythipoteczny
  • #polska
  • #mieszkaniedeweloperskie
  • #ekonomia
  • #gospodarka
  • #gielda
  • #deweloperka
  • #warszawa
  • #wynajem
  • #budownictwo
  • #patodeweloperka
  • #mieszkanienastart
  • #inwestycje

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking