Wpis z mikrobloga

Zrozumcie, kuce. Jeśli chcecie mieć kwotę wolną od podatku na poziomie 30 tysięcy, 40 tysięcy czy ile tam chcecie to trzeba zwiększyć podatki dla tych, którzy więcej zarabiają.

Zobaczcie jak to działa w #uk. Kwota wolna od podatku to 12500 funtów. Ale są tam trzy stawki podatkowe 20%, 40% i 45%.

W Polsce jak ktoś jest samozatrudniony to płaci 1500 zł zusu i 19% podatku. W UK skala jest progresywna nawet dla takich osób. Tam nie ma cwaniaka programisty, który zarabia 15 tysięcy miesięcznie i płaci mniej podatków niż sprzątaczka. Tylko płaci wg stawek, które wyżej podałem.

W Polsce Janusz zatrudni się na czarno, bo hehe państwo go okrada. Wykopki mu przyklasną. Cegła spadnie mu na łeb i co zrobi? Oczywiście był zarejestrowany jako bezrobotny i mimo, że do systemu się nie dołożył to będzie miał zapewnione leczenie. To nie Morawiecki zapłaci, tylko ty i ja.

Chcecie mieć służbę zdrowia jak w #niemcy? Należy zwiększyć nakłady. Budżet polskiego NFZ to ok. 80 miliardów złotych, niemieckiego odpowiednika to ok. 250 miliardów euro. Ponad bilion złotych!

Zrozumcie, nie ma nic za darmo. Jak zaproponujecie takiemu Duńczykowi obniżkę podatków to (słusznie) spojrzy na was jak na matołka. Po co ma mniej płacić podatku i czekać w kolejce do lekarza? Po co ma płacić mniej podatki i nie mieć drogi rowerowej pod domem? Lepiej zapłacić i mieć wszystko zapewnione. Logika rozumnego człowieka.

#antykapitalizm #polska #gospodarka #neuropa #podatki #praca #pracbaza
  • 174
  • Odpowiedz
#!$%@? taki podatek bogatym, że zarabiając 30k brutto, dostaje 3k netto, a biednym taki podatek, że zarabia 3k brutto i dostaje 3k netto. Dziękuję można się rozejść. Jak chcecie więcej protipow to wolajcie ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
  • Odpowiedz
  • 1
@zenon_z_chorzowa1: 45% powyżej 250k złotych.


Nie trzeba zwiększać podatków, tylko ciąć wydatki państwowe

@Austriacki_artysta_i_ekolog: To dlaczego tego nie robią w cywilizowanych krajach?

@Ignacy_Loyola W cywilizowanych krajach nie mają aż takiego rozdawnictwa. W żadnym kraju europejskim nie ma bezwarunkowego socjalu na dziecko przez aż 18 lat, który w momencie wprowadzania wynosił aż 30% pensji minimalnej na rękę. Jesteśmy socjalnym ewenementem na skalę światową.
  • Odpowiedz
Wystarczy obciąć wydatki na limuzyny i stanowiska ds. pilnowania łąki oraz wypieprzyć 99% socjalów i podatków wcale nie trzeba podnosić. Poza tym prostsze i niskie podatki oraz prawo to więcej okazji dla ludzi na założenie własnej firmy, która przyniesie większe wpływy do budżetu niż etat.


@Tytanowy_Lucjan: Uwielbiam takie #!$%@? bez żadnych konkretów XD Populizm w najczystszym wydaniu.
  • Odpowiedz
Zrozumcie, kuce. Jeśli chcecie mieć kwotę wolną od podatku na poziomie 30 tysięcy, 40 tysięcy czy ile tam chcecie to trzeba zwiększyć podatki dla tych, którzy więcej zarabiają.

Zobaczcie jak to działa w #uk. Kwota wolna od podatku to 12500 funtów. Ale są tam trzy stawki podatkowe 20%, 40% i 45%.


@Ignacy_Loyola: Masz rację, to jedyna droga. Nie ma innej drogi. Jest ta droga. Jedyna słuszna. Oto
  • Odpowiedz
@Ignacy_Loyola: Wyjątkowo na tym polu zgadzam się z lewicą, ale mam uwagę. Postulaty słuszne, ale nie z tym społeczeństwem. U nas dodatkowe środki zostałyby przewalone na kolejne rozdawnictwo albo dodatki dla emerytów.
  • Odpowiedz
@Tytanowy_Lucjan: a ile później miliardów będzie trzeba wydać na policje, żeby pilnowała tych wszystkich ludzi co bez socjali zaczną kraść i zabijać. Socjal to taki trochę podatek od spokoju dla bogatszych, bo dzięki temu ludzię mają kasę na podstawowe rzeczy typu alkohol narkotyki xd
  • Odpowiedz
@kanciak12:

Polsce problemem jest niegospodarność a nie brak pieniędzy.


Zlituj się. Przecież OP podał kwoty na publiczną ochronę zdrowia: 40-milionowa Polska wydaje 80 mld PLN, 80-milionowe Niemcy wydają 400 mld euro czyli 1600 mld PLN. W przeliczeniu na populację Niemcy wydają 10 razy więcej.

O jakiej niegospodarności w ogóle można mówić przy tak żałośnie niskich wydatkach. To raczej cud że w ogóle w Polsce to jakkolwiek funkcjonuje przy tak żałośnie
  • Odpowiedz
@comrade: mimo tak niskich nakładów większość środków i tak udaje przepuścić. Ja się zgadzam ze nakłady są niskie ale samo wpuszczanie pieniędzy w tak dziurawy system nic nie zmieni. Miliony zostaną na gorze a pacjenci dostaną kanapkę więcej.
Mam na myśli to ze problem jest bardziej złożony niż same nakłady jakie wydajemy na służbę zdrowia. Jak ktoś myśli, że ze wzrostem nakładów poprawi się jakość to nie różni się od
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Babell: Ludzie są ruchani bez mydła przez PiS i na ulicę wychodzą tylko przez obyczajowe wstawki. Myślisz, że polactwo wyjdzie na ulice, bo socjal zostanie ucięty? Obsrają się na widok pierwszej kolumny milicji tak jak narodowcy-idioci w listopadzie.

Jesteśmy narodem wygodnickich w stylu "niech ktoś zrobi rewolucję za mnie. Ja się nie wychylam, a nowa nakładka na pejsbuku to potężne oręże w walce o cudze pieniądze".

Pracujący będą wspierać wtedy
  • Odpowiedz
@Ignacy_Loyola: Państwo kradnie mi na sam start 40% mojej pensji, potem jeszcze okrada mnie poprzez vat i akcyzę. I to jeszcze za mało, jeszcze powinienem płacić więcej, bo to, co mi kradną, przep...lają na bzdury typu 500 plus i 14 emerytury?
  • Odpowiedz
@Tytanowy_Lucjan: Tylko różnica jest taka, że Ci co są "ruchani" przez pis mają hajs na życie. Ci co żyją z socjali zostaną totalnie bez niczego. Nie mówię, że socjal jest zły albo dobry, ale żeby wprowadzić takie zmiany to potrzeba kilkunastu lat, aby zmiany nie wywołały większych szkód niż pożytku
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Babell: Każdy jest ruchany. Czy biedny czy bogaty. Nowe lub wyższe podatki na wszystko. Nawet na słodkie napoje i wódkę dla meneli. Papierosy też podrożeją, więc z tym 500+ menele socjalne wyjdą na zero, a polityczne szmaty będą miały zyskany głos.

Problem w tym, że przez kiepską edukację ogólną i brak edukacji ekonomicznej oni nawet nie wiedzą, że są finansowo wręcz gwałceni co roku coraz bardziej (
  • Odpowiedz
Zrozumcie, kuce. Jeśli chcecie mieć kwotę wolną od podatku na poziomie 30 tysięcy, 40 tysięcy czy ile tam chcecie to trzeba zwiększyć podatki dla tych, którzy więcej zarabiają


@Ignacy_Loyola: z czego wynikają te obliczenia? Nie jest przypadkiem tak, że obsługa tego podatku jest niewiele tańsza niż przychody z jego tytułu?
Jestem skłonny uwierzyć że jakby nie wydawać na kościółek, TVP i inne bzdury jak programy mieszkaniowe czy agencje kosmiczną, uciąć
  • Odpowiedz