Wpis z mikrobloga

@enron: a co się sadzi w ogrodzie?


@rafal-heros: Na pewno nie drzewa. Po chwilii rozrasta się zbyt duże, zacienia ogród i dom, syfi dookoła liśćmi, a jak cokolwiek chcesz zrobić to musisz błagać urząd miasta o zgodę.
@enron: twój komentarz to typowe polskie myślenie. Dąb, buk gubi liście na wiosnę, rośnie bardzo powoli, ciężko o złamanie gałęzi. Drzewo to najlepszy sposób żeby podnieść wartość działki i domu. Bogaci szukają dizlaek z drzewami, i osiedli z dużą liczbą drzew. Drzewa to idelny sposób żeby ograniczyć podlewanie trawnika czy chłodzenie domu. Ale lepiej podlewać i montowac rolety i klimatyzację
@duble2: a ten gaj oliwny w Hiszpanii czy we Włoszech to jest wg Ciebie enklawą bioróżnorodności, martwego drewna, grzybów owadów porostów etc i jest o wiele bardziej wartościowy niż nasza sosna? :) zdajesz sobie sprawę że ogromna większość (leśna) naszego kraju to gleby o słabej jakości i tam ma rosnąć sosna? słyszłaeś cokolwiek o gleboznawstwie i siedliskoznawstwie czy tylko tak se powtarzasz formułki klepane przez Wajraka ? :)

@S__a69: doprecyzuj
@alwykop: pierdzielisz farmazony z książek z nadleśnictwa. Polska kiedyś była w większości liściasta! A że głupki z nadleśnictwa chcą tylko kasę zarabiać to wyorali te drzewa na poczet sosny która nie rośnie bardzo szybko!
@enron: twój komentarz to typowe polskie myślenie.


A może po prostu moja działka nie ma 5 hektarów tylko kilka arów? A może mam trochę drzew na działce i wiem z jakimi problemami się to wiąże?

Dąb, buk gubi liście na wiosnę, rośnie bardzo powoli, ciężko o złamanie gałęzi. Drzewo to najlepszy sposób żeby podnieść wartość działki i domu.


Jasne, na pewno ktoś mi zapłaci więcej za dom z działką, bo rośnie
@enron: przecież pisze o jednym drzewie. Nie mówię Ci żebu sądzić cały las. Czytaj ze , rozumieniem. Do tego zasadz tak drzewo żeby nie przeszkadzało w przyszłości. Czyli nie na środku ogrodu czy działki jak ostatni kretyn tylko na obrzeżu. Zanim ten Dąb będzie stanowić problem to już nawet twoich kości w ziemi nie będzie
@enron: przecież pisze o jednym drzewie. Nie mówię Ci żebu sądzić cały las. Czytaj ze , rozumieniem. Do tego zasadz tak drzewo żeby nie przeszkadzało w przyszłości. Czyli nie na środku ogrodu czy działki jak ostatni kretyn tylko na obrzeżu


@rafal-heros: Magnolia wystarczy? W tyle siedzi jeszcze cis ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Z sadzeniem drzewa w rogu działki jest taki problem, że wtedy zaczynają się o
enron - > @enron: przecież pisze o jednym drzewie. Nie mówię Ci żebu sądzić cały las....

źródło: comment_1614169505mLr8JZBeNhHYsQ5PNBns0T.jpg

Pobierz
@duble2: ok. odpiszę Tobie jako ostrzeżenie dla następnych by nie karmić trolla i nie odpowiadać bo nie ma sensu :)

1 - raz piszesz, że sosna szybko rośnie, a kilkanaście minut później że nie rośnie bardzo szybko. nie ma w tym logiki, widzisz?
2 - nie znasz się na sprzedaży w nadleśnictwach bo w części z nich sosna nie jest podstawą sprzedaży (sprawdź dane GUS), nie znasz historii naszego kraju i