Wpis z mikrobloga

patrząc na zdjęcia satelitarne to te procenty wydają się z dupy wzięte, przykład hiszpanii i polski gdzie w hiszpanii wydaje się, że większość to piach xD


@Bodzias1844: przybliż sobie to zobaczysz, że to żółte to nie piach tylko pola uprawne
  • Odpowiedz
@jusstt:

Zasobność drzewostanu – objętość (miąższość) drewna znajdującego się w drzewostanie wyrażona w m³ w przeliczeniu na powierzchnię 1 ha, obliczana na podstawie miąższości wszystkich lub części drzew w stosunku do powierzchn


To chodzi o "jakość" lasów.
Czytaj że
w UK mają 12% lasów i są one tak "pełne" jak polskie.
w Hiszpani mają 37% lasów, niby więcej niz w Polsce ale ich "pełność" jest 4,5 razy mniejsza niż w Polsce.
  • Odpowiedz
@ziarnodlakur: To co piszesz jest chore bo mnie osobiscie dotknęło... Nie rozumiem tego i nigdy nie zrozumie jak w wolnym kraju w ktorym za grunty placisz podatek moze do takiiej sytuacji dojść. I ja rozumiem odwrotnosc sytuacji gdzie wierzba sasiada #!$%@? linie trakcyjne. Ale np mam hektar pola i tez jak podsadze to mi krzycza odrazu w szklanym nadlesnictwie ze moje dzieci to musza zglaszac jak beda wycinac(ʘʘ
  • Odpowiedz
cofasz się w czasie lewaczku czy jednak dążymy do rozwoju jak normalni ludzie?


@su1ik: Jak dla Ciebie branie pod uwagę biegu historii i konsekwencji jakie z niej wynikają nie mają znaczenia to trudno tu z czymkolwiek dyskutować. Pytanie zatem, 50% więcej powierzchni lasu względem stanu powojennego w tak zniszczonym kraju jak Polska to mało według Ciebie?
  • Odpowiedz