Wpis z mikrobloga

@9mann: @skitarii: Kiedyś kupiłem nowy telefon więc nic w sumie na nim nie wklepywałem. Miałem w sumie tylko google konto podpięte. Do mojej dziewczyny wpadły koleżanki i #!$%@?ły o kosmetykach. Przez pół miesiąca cały internet w komórce i komputerze #!$%@? jakimiś podkładami, cieniami czy #!$%@? wie czym. Sam nie mogłem wpisywać tych rzeczy bo nawet nie wiedziałem jak się nazywają xD.
Włączony tv. W tv coś smęci aktor Żebrowski o swoim Teatrze 6 piętro. Poza tym cisza w domu. Łapię smartfona, żeby coś sprawdzić w sieci. A tu cyk reklama repertuaru Teatru 6 piętro. Nigdy wcześniej nie interesował mnie ten teatr ani repertuar. Przypadek? Nie sądzę?
Skubany z braku laku zaczął podsłuchiwać tv i sprofilowały się reklamy bacpodstawie hałasów tła.
@skitarii: Lepsze jaja. Jak wypowiadam przy telefonie jakieś imiona i nazwiska to potem dostaje propozycje nowych znajomości z FB podobnie brzmiących. Zauważył ktoś ten numer?

@spunky:

mam ublock origin, mam adblocka na routerze a reklamy widze. Nie wszystko da sie zablokować ¯_(ツ)_/¯


Mam ten zestaw na pc google chrome i zero reklam.
@skitarii: najsmieszniejsze jest, że jak cos kupie to mi podpowiadaja to samo. Kupiłem ostatnio odkurzacz i mam on stop reklamy odkurzaczy xD ale prerażające jest to, że na przykład kiedys kipiłem mołdawskie wino i pijem z dziewczyną, mówiąc na głos: ale dobre wino, o! z Mołdawii, musimy częściej kupować! - cyk, na drugi dzień u mnie i i uniej na fb reklama wina z Mołdawii.
Dużo i szybko, bo dwie rzeczy na raz robię, przepraszam za błędy

u mnie jako ze pracuję w sklepie za ladą to kiedyś android walił losowymi reklamami, co kto powiedział, ale kilka lat temu się zmądrzył i mój głos już rozpoznawał, próbowałem to wyłączyć, ale każda apka ma inne uprawnienia, taki facebook i wszystkie jego dzieci chyba największa recydywa. Na Iphonie wydaje mi się że nie mam tak profilowanych, choć mam usługi