Wpis z mikrobloga

- Ucz się dobrze
- Od gimnazjum koduj, bo to twoja pasja
- We wakacje zamiast grzać dupę w Grecji zarabiaj zagranico
- Na studiach ucz się zamiast r----ć i chlać
- Zostań programistą na drugim roku studiów
- Co kilka miesięcy otrzymuj podwyżkę, bo jesteś w tym dobry
- Dobrze inwestuj pieniądze
- W wieku 26 lat stać cię na połowe wkładu własnego w mieszkanie

Teraz wchodzi @koroluk cały na biało, który będzie mówił, że tak być nie może ( https://www.wykop.pl/wpis/55697265/wczoraj-jakis-lewak-zwrocil-uwage-ze-polacy-mieszk/ )! Że należy opodatkować najbogatszych jeszcze bardziej i oddać hajs biednym, bo to nie może być tak, że ktoś dysponuje swoją kasą tak jak on chce.
Przecież to nie może być tak, że tęczowy aktywista nie ma mieszkania. Przecież mieszkanie tak samo jak aborcja to prawo człowieka xD

Szkoda strzępić ryja na ten portal. Od kapitalizmu do socjalizmu. Jak można tak upaść, ja pierniczę. Ponad 1000 plusów.

#4konserwy #bekazlewactwa #mieszkania #finanse #konfederacja
  • 301
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Opodatkowanie najbogatszych to jest czysty populizm i kara dla tych z ludzi wychodząca z zazdrości i nic więcej. To nie ma żadnego ekonomicznego sensu


@Pivoo: ma. Powyżej pewnej kwoty nie oplaca sie wyprowadzać kasy z firmy bo zostanie ona srogo opodatkowana, więc lepiej taką kase zainwestować spowrotem w firme i pracownikow.
  • Odpowiedz
USA lat 80tych to okres największej prosperity tego kraju, najbogatszy okres w dziejach a ty mówisz że to nie dlatego że ludzie dobrze zarabiali XD


@vin42: tak i polscy robole wtedy z tego korzystali ? Bo mnie sie wydaje, że j----i na czarno za pół stawki, na budowach mieszkajac w 5 w pokoju i oszczędzając każdego dolara żeby go przywieźć do kraju. Z prosperity to korzystali amerykanie a nie nielegalni
  • Odpowiedz
@Krs90: No tak typowe Polskie myślenie, ktoś ma c-----o to wszyscy muszą mieć tak samo więc narzućmy wszystkim którzy zarabiają więcej niż 7k holendarne podatki :D Ktoś jest w stanie zapłacić 15k za pracę programisty to tyle płaci, piłkarze średniego szczebla w ekstraklasie zarabiają około 50k miesięcznie, a kopią tylko piłkę.
  • Odpowiedz
XDDD to jest właśnie kapitalizm, masz tyle lat, tyle umiesz i nadal Cię NIE STAĆ. Mieszkanie powinno być podstawowym zagwarantowanym prawem dla każdego. To się da zrobić.


@aIkohoIik: Do tego po prywatnym odrzutowcu na łeb i duże frytki xDDD Już był taki ustrój. Całkiem niedawno. Zabił 100 mln ludzi z czego na samej Ukrainie umarło z głodu 10 mln. Normalnie pokolenie neokomunistów rośnie (°°
  • Odpowiedz
@trevoz: Nie ma to jak dobrze się uczyć a potem dobrze zarabiać i przez te ambicje nie mieć czasu na związki.

Stać się kolejnym bogatym samotnym sponsorem ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@WiesniakzPowolania: Po pierwsze mamy 2021 rok i mieszkanie powinno być każdemu zapewnione jak możliwość oddychania. Po drugie obwinianie ustroju zamiast decyzji ludzi jest niezbyt trafione. W kapitalizmie też giną ludzie codziennie bo nie mają co jeść i gdzie żyć ()
  • Odpowiedz
@trevoz: Dobrze, że Ci się powodzi. Jesteś programistą, pracujesz w jednej z najlepiej opłacanej branż w Polsce. Są jednak wokół Ciebie kierowcy autobusów, piekarze, sprzedawcy w sklepach, nauczyciele, ratownicy medyczni, pielęgniarki itd. Są to normalne zawody, a nie jakieś gównoprace dla studentów. Uważasz ich za gorszych? Leniwych? Oni już nie mogą kupić sobie mieszkania w wieku < 35l?
  • Odpowiedz
@Pivoo nie rozumiem. Skąd ta pewność że każdy może? Jakie masz empiryczne dowody na poparcie swojego założenia, z którym się fundamentalnie nie zgadzam?
  • Odpowiedz
. I chyba dobrze nawet, że przynajmniej mieszkanie odziedziczę, bo jakbym miał kupować własne, to by mnie jeszcze kto oszukał xD


@DIO_: bardzo dobrze, ale są tu ludzie którzy chcieliby zdelegalizować dziedziczenie bo tak nie może być, że rodzina komuś coś zostawia bo to "niesprawiedliwe społecznie" XD

postulaty socjalistów


@DIO_: nie mają najmniejszego sensu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@oloffmeister: a ilu z nich zarabia w Polsce 10-15k netto? XD Albo powyżej 20, bo to już jest stawka naprawdę dobrego programisty? Bez zatrudniania pracowników.
  • Odpowiedz
@geuze: Wbij na olx i zobacz sobie oferty glazurników, ceny. Też widzę że nasłuchałeś się troche bajek na wykopie o pensjach programistów, żeby zarabiać to 15k na rękę to trzeba już być naprawdę dobrym.
  • Odpowiedz
ktoś ma c-----o to wszyscy muszą mieć tak samo więc narzućmy wszystkim którzy zarabiają więcej niż 7k holendarne podatki :D


@oloffmeister: Gdzie ja pisałem o podatkach?
Napisałeś mi że można być glazurnikiem czy fachowcem budowlanym żeby dobrze zarabiać, to pytam co z innymi zawodami które są również potrzebne?

Dobrze, że Ci się powodzi. Jesteś programistą, pracujesz w jednej z najlepiej opłacanej branż w Polsce. Są jednak wokół Ciebie kierowcy autobusów, piekarze, sprzedawcy w sklepach, nauczyciele, ratownicy medyczni, pielęgniarki itd. Są to normalne zawody, a nie jakieś gównoprace dla studentów. Uważasz ich za gorszych? Leniwych? Oni już nie mogą kupić sobie mieszkania w wieku
  • Odpowiedz
@Krs90: Czy sprzedawca w warzywaniaku ma takie same umiejętności, kompetencje co programista? Nauczyciel może w PL też zarabiać duże pieniądze nawet otwierając swoją prywatną szkołę z korepertycjami, ale to już trzeba coś umieć bo na państwowej posadce w szkole można być c------m nauczycielem i nikt tego nie zweryfikuje no i nie ma wakacji, ferii itd. W każdym zawodzie masz jakiś próg płacowy, programista też gdy dojdzie do swojego progu to
  • Odpowiedz
@Pivoo: misiu, komunizm był jak twoi starzy cie płodzili. Teraz mamy demokrację, a w niej możesz mieć na przykład lewicowe poglądy - czyli takie, które np. stawiają człowieka i jego potrzeby na pierwszym planie. Na zarobki nie narzekam, doszedłem do nich sam, krok po kroku, ciężką pracą.

Mam już na tyle lat, aby patrzeć na świat z innej perspektywy niż dzieciak, któremu się wydaje, że złapał boga za nogi, bo
  • Odpowiedz
Czy sprzedawca w warzywaniaku ma takie same umiejętności, kompetencje co programista?


@oloffmeister: Ty dalej swoje. Ja pytam O INNE ZAWODY niż programista/budowlaniec/glazurnik które wymieniłeś. Czy Twoim zdaniem wszyscy powinni zostać programistami żeby godnie żyć w tym kraju?

Nauczyciel może w PL też zarabiać duże pieniądze nawet otwierając swoją prywatną szkołę z
  • Odpowiedz