Wpis z mikrobloga

- Ucz się dobrze
- Od gimnazjum koduj, bo to twoja pasja
- We wakacje zamiast grzać dupę w Grecji zarabiaj zagranico
- Na studiach ucz się zamiast ruchać i chlać
- Zostań programistą na drugim roku studiów
- Co kilka miesięcy otrzymuj podwyżkę, bo jesteś w tym dobry
- Dobrze inwestuj pieniądze
- W wieku 26 lat stać cię na połowe wkładu własnego w mieszkanie

Teraz wchodzi @koroluk cały na biało, który będzie mówił, że tak być nie może ( https://www.wykop.pl/wpis/55697265/wczoraj-jakis-lewak-zwrocil-uwage-ze-polacy-mieszk/ )! Że należy opodatkować najbogatszych jeszcze bardziej i oddać hajs biednym, bo to nie może być tak, że ktoś dysponuje swoją kasą tak jak on chce.
Przecież to nie może być tak, że tęczowy aktywista nie ma mieszkania. Przecież mieszkanie tak samo jak aborcja to prawo człowieka xD

Szkoda strzępić ryja na ten portal. Od kapitalizmu do socjalizmu. Jak można tak upaść, ja pierniczę. Ponad 1000 plusów.

#4konserwy #bekazlewactwa #mieszkania #finanse #konfederacja
  • 301
  • Odpowiedz
@trevoz: bardzo dobrze, że tak się uczyłeś. Miałem to samo tylko nie jako programista (pochodzę z ubogiej rodziny) natomiast nie oszczędzałem tylko przewalałem zarobione pieniądze na chlanie, jeżdżenie po świecie, poznawanie nowych ludzi. Dzisiaj też mam gdzie mieszkać, mam fajny samochód i niewielki dochód pasywny a do spłaty mam dokładnie 1/3 domu.

Mam 25 lat, dobre perspektywy na przyszłość i w ciula wspomnień.
Ciężka praca i zarobek nigdy nie powinien
  • Odpowiedz
  • 0
Jak ma być dobrze skoro pis wprowadził ponad 40 nowych podwyżek, podatków, danin już nie będę wspominał o poprzednich zlodziejskich rządów.Po drugie kwota wola od podatku mniejsza niż w krajach afrykańskich xd Po trzecie rozdawnictwo skomplikowane prawo podatkowe i tak dalej. Wszystko łączyć się w całość i mamy burdel....
  • Odpowiedz
@trevoz: wykop skręca w stronę komunizmu w ciągu 2 lat xDD
KOROLUGZ z 1000 plusów mówiący że trzeba dopłacać albo interweniować w ceny najmu, #!$%@?. Portal Juleczek się znalazł

Szkoda że nie wpadł na pomysł że zarabiamy po prostu za mało jak na standard i lokalizacje budynków które się budują? Oh wait przecież wszystkie schodzą na pniu w miesiąc od ogłoszenia dziury w ziemi.
  • Odpowiedz
@trevoz: mowa o najbogatszych, Ty zrezygnowałeś z życia i masz 10-20% wartości mieszkania odłożone. Czyli zakładając, że kupujesz mieszkanie w Warszawie, w dobrej lokalizacji, dosyć duże, masz ... 100-200 tysięcy odłożone. Gratki
  • Odpowiedz
mowa o najbogatszych, Ty zrezygnowałeś z życia i masz 10-20% wartości mieszkania odłożone. Czyli zakładając, że kupujesz mieszkanie w Warszawie, w dobrej lokalizacji, dosyć duże, masz ... 100-200 tysięcy odłożone. Gratki


@Berkowski965: już pisałem wyżej, że chodziło mi o wkładzie własnym o wartości 50% kwoty mieszkania.
Co do zrezygnowania z życia to mam inne zdanie o tym ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@trevoz
Ciekawi mnie co myślisz o moim wysrywie:

Pięknie podsumowałeś poziom życia w Polsce. Nie miej życia i #!$%@? od gimnazjum jako dzieciak, żeby było cię stać na połowę mieszkania (i to pewnie jeszcze jakiegoś gównianego), no super życie #!$%@? xDD.
Nie zrozum mnie źle, ja nie popieram żadnych mieszkań+, jestem raczej przeciwko regulacjonizmowi i bliżej mi do leseferyzmu niż państwa opiekuńczego, ale serio uważasz, że to co ty zrobiłeś to powinno być życie przeciętnego obywatela?
Masz #!$%@?ć od 15 r.z. żeby wieść przyzwoite życie? Ty(tak samo zresztą jak ja, bo mój życiorys jest dosyć podobny) masz takie szczęście, że programowanie jest fajnie płatne, ale po #!$%@? nam programiści jak nie ma kto chleba upiec albo śmieci
  • Odpowiedz
@trevoz: #!$%@? że 90% społeczeństw i tak zarabia <5k i tak będzie zawsze bo ktoś te prace musi wykonać xD "podnieście swoje kwalifikacje" bicz plisss tak nie działa świat xDD
  • Odpowiedz
W średniowieczu też się ludziom wydawało, że żyją w najlepszym możliwym społeczeństwie i lepiej się już tego nie dało zrobić, a potem przyszedł renesans i jednak się okazało, że się da xD


@XSpeedyX: No to przyszedł kapitalizm który wyprowadził większą część ludności z biedy i dał nam największy wzrost gospodarczy w dziejach ludzkości. Tylko po to żeby zastąpiono go socjalizmem i interwencjonizmem które rodzą więcej patologii niż naprawiają ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@b0dzi0: No dziwne żeby przeciętni 16- czy 18-19 latkowie znali zapotrzebowanie na rynku pracy idąc do lszkół wyższyc, albo na te studia. Na pewno wiedzą gdzie szukać informacji o tym. To raczej rolą starszych pokoleń (rodzice, nauczyciele) powinna być umiejętność wskazania odpowiedniej drogi młodemu człowiekowi.

Swoją drogą tu też jest wyjaśnienie czemu upadł tzw "autorytet" osoby starszej.
  • Odpowiedz