Wpis z mikrobloga

- Ucz się dobrze
- Od gimnazjum koduj, bo to twoja pasja
- We wakacje zamiast grzać dupę w Grecji zarabiaj zagranico
- Na studiach ucz się zamiast r----ć i chlać
- Zostań programistą na drugim roku studiów
- Co kilka miesięcy otrzymuj podwyżkę, bo jesteś w tym dobry
- Dobrze inwestuj pieniądze
- W wieku 26 lat stać cię na połowe wkładu własnego w mieszkanie

Teraz wchodzi @koroluk cały na biało, który będzie mówił, że tak być nie może ( https://www.wykop.pl/wpis/55697265/wczoraj-jakis-lewak-zwrocil-uwage-ze-polacy-mieszk/ )! Że należy opodatkować najbogatszych jeszcze bardziej i oddać hajs biednym, bo to nie może być tak, że ktoś dysponuje swoją kasą tak jak on chce.
Przecież to nie może być tak, że tęczowy aktywista nie ma mieszkania. Przecież mieszkanie tak samo jak aborcja to prawo człowieka xD

Szkoda strzępić ryja na ten portal. Od kapitalizmu do socjalizmu. Jak można tak upaść, ja pierniczę. Ponad 1000 plusów.

#4konserwy #bekazlewactwa #mieszkania #finanse #konfederacja
  • 301
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@trevoz jak wyjdziesz ze swojej bańki, to zauważysz że ludzie rodzą się z pewnymi predyspozycjami, w określonych środowiskach i ich sytuacje życiowe i predyspozycje osobowe są nieprawdopodobnie złożone. XIX wieczny darwinizm społeczny został obalony tak wiele razy że posługiwanie się takimi porównaniami jak Twoje powoduje że trudno mi uwierzyć że nie jesteś w jakiś sposób uprzywilejowany np. Nauka przychodzi ci z łatwością, masz dobrą rodzinę, czy po prostu szczęście. Coś musiało
  • Odpowiedz
@trevoz: w żaden sposób się nie odniosłeś do niczego co napisał Koroluk, będąc relatywnym wygrywem z dobrze płatną pasją, od gimnazjum (informatyka jest największą żyłą złota aktualnie w PL) i zapewne wsparciem od rodziców w wieku 26 lat stać cię na połowę wkładu własnego? Wynik średni, biorąc pod uwagę optymalną ścieżkę zawodową, przy czym nie wspomniałeś gdzie to mieszkanie i jaki metraż. Nie wiem, czy zyjesz z rodzicami, czy wynajmujesz,
  • Odpowiedz
Że należy opodatkować najbogatszych jeszcze bardziej


@trevoz: ale ciebie to nie dotyczy :) to dotyczy znajomych królika na stanowiskach w spółkach skarbu państwa. Twoje zarobki to nic w porównaniu do nich.
  • Odpowiedz
@trevoz: Nie przejmuj się i przemyśl kupno mieszkania w PL. Ja już wdepnąłem z 2 mieszkaniami( w każdym mieszkałem lub mieszkam), teraz działką i stoję przed wyborem. Czy opłaca mi się budować, bo jak widzę zapędy żeby zabierać jeszcze więcej( obecnie 50-60% faktur muszę oddać, to się zastanawiam. Mieszkanie wynajmiesz prędzej czy później. Z domem gorzej.
  • Odpowiedz
jak wyjdziesz ze swojej bańki, to zauważysz że ludzie rodzą się z pewnymi predyspozycjami, w określonych środowiskach i ich sytuacje życiowe i predyspozycje osobowe są nieprawdopodobnie złożone


@Kraciacho: A to OPa problem, że ma dar i go wykorzystuje? Takie czasy, że specjalista(heh, zawsze takie były, ale teraz szczególnie), jest więcej warty niż przeciętny artysta. To jest właśnie socjalizm, gdzie zamiast wyciągać ludzi z gorszymi predyspozycjami w górę, ciągnie się tych
  • Odpowiedz
Tak se czytam cały wątek, postulaty liberałów i postulaty socjalistów i dochodzę do dosyć nieoczywistego wniosku, że k---a nie mam zielonego pojęcia o czym wy tu pierniczycie, bo na gospodarce, wkładach własnych i niewłasnych oraz o tym jak zrobić by było większości miło, kompletnie się nie znam. I chyba dobrze nawet, że przynajmniej mieszkanie odziedziczę, bo jakbym miał kupować własne, to by mnie jeszcze kto oszukał xD
  • Odpowiedz
@Kraciacho: Znam dużo ludzi, nawet w najbliższej rodzinie żony, którzy w pewnym momencie poświęcili czas i wyrwali się z:
- sprzedawca w hurtowni. Z wykształcenia inż. środowiska. 5 lat po studiach nie mógł znaleźć pracy w zawodzie. Poświęcił czas, nie jeździł na wakacje, urlop i weekendy spędzał na szkoleniach ---> koleś jest teraz kierownikiem na budowie, w grudniu odebrał klucze do własnego mieszkania
- windykatorki. Także poświeciła czas. Tutaj jeszcze
  • Odpowiedz
@kab_anos czyli te 4 osoby są dowodem na to że każdy może się wyrwać? Pokazałeś historie 4 osób, w jaki sposób są one reprezentacyjne dla każdego? Mnie i nikomu kogo znam takie historie się nie przytrafiły a przecież nie twierdzę że są nieprawdziwe.
  • Odpowiedz