Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Nie wiem czy ja już oszalałem czy też może czegoś po prostu nie ogarniam
Siedzę na tej dupię po 10-13 godzin, piszę kod, ogarniam technologie, kisiel mi z dupy leci, a tym czasem moi znajomi praktycznie effortless
zostają projekt managerami i mają taką kasę jak nie wyższą ode mnie.

Najlepsze jest to, że ich praca polega na tylko i wyłącznie na sprawdzaniu czy się wyrabiamy z terminami, a jak nie to przekazują to wyżej i wyebane.
Równie dobrze mogliby zatrudnić Panią Bożenkę za najniższą krajową, a ona robiłaby to samo i pewnie nawet lepiej, bo nie zgrywałaby mądrali, że wie o co w tym projekcie chodzi.

Pocieszam się jedynie tym(być może zupełnie błędnie(mam nadzieję, że nie)), że jak przyjdzie tąpnięcie w IT, to ja jako osoba, która realnie coś pisze i tworzy będzie w jakiś sposób potraktowana przez rynek łagodniej, natomiast poganiacze niewolników wylecą na zbity ryjec!

#pracait #pracbaza #it #praca #zalesie #programowanie

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #60318afa267126000a87637b
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Wesprzyj projekt
  • 11
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@BlueBear: 40 lat ? Pracuje w skandynawskiej firmie i tutaj jakieś 60% IT jest bliżej 50tki. U nas jest jakieś #!$%@? przeświadczenie, że piszesz kod do ~35 roku życia a później project manager. Wśród moich znajomych na menadżerów wskoczyły głównie osoby które zasiedziały się w pierwszej korpo robocie, nie chciało im się uczyć nowych rzeczy i teraz ogarniają excela. Pomijam kwestie, że ja mając mix twardych i miękkich umiejętności dostaje lepsza
I wlasnie przez takich pmow gnijesz w robocie po 13h bi nie maja jajec i umiejetnosci zeby wszystko tak dogadac zebys robil po 8h albi po 6h i 2h mial na rozwoj albo kreatywnosc