Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 132
@jmuhha: wiem że się czepiam, ale mimo że dobrze wspominam rok dwutysięczny bo byłem dzieciakiem, to cieszę się że miałem osiemnastkę parę lat później a nie #!$%@?łem za 800zł marząc o maluchu. #!$%@? było na ulicach, brudno, szaro, postkomunistycznie i smutno. No może dla kogoś kogo starego było stać na 5 letnie Audi było jakoś fajniej ;). "Bo tutaj jest jak jest" jest z 2003r, nie wiem czy w BIS funkcjonowało
@RudaBrona: no to propsy, to przyzwoita kwota nawet dzisiaj ale nie oszukujmy się - minimalna wtedy to 700zł, a ty zgarniałeś ponad dwie średnie krajowe :). Z drugiej strony jaka była siła nabywcza - rodzice nie zarabiali wspólnie pewnie tyle co ty, a dawali radę powoli wykańczać dom a i zabrać nas z siostrą na dwa tygodnie na wakacje nad morze :D. Jak poszedłem zarobić na pierwsze auto, w 2008r, to
@RudaBrona: jasne że nie, ale pamiętam choćby jak chodziłem po mieście wtedy - poobijane, szare kamienice, zaniedbane śmierdzące klatki, rozkładane stoiska handlowe w randomowych miejscach itp. Jak któryś znajomy rodziców kupował auto niebędące maluchem, dużym Fiatem czy Polonezem to zawsze było "coś". Można powiedzieć że z mojej perspektywy dopiero wtedy Polska zaczynała się robić jakaś taka bardziej kolorowa, chociaż to też na swój sposób ciekawe czasy - no ale tak jak
@RudaBrona: znowu mi wykop nie pokazał powiadomienia ( ͡° ʖ̯ ͡°) już któryś raz ostatnio to zauważam, prywatne wiadomości zawsze pokazywał z opóźnieniem, ale powiadomienia w miarę szybko.
No u mnie pierwsze "zachodnie" auto było w 1998r, Ford Sierra z 1991. Ale rodzice mogli sobie na niego pozwolić tylko dlatego że ojciec sprzedał mieszkanie po dziadku, reszta poszła na wyposażenie domu. To w ogóle ciekawe z perspektywy
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@RudaBrona: no niekoniecznie o 5 rano, bo bym najchętniej napisał esej o tym że w ciekawych czasach żyjemy i ciekawe rzeczy widzieliśmy, od telefonów z wybieraniem "tarczowym" do internetu w każdej kieszeni, kiedy o drugiej skończyłem pracę u siebie a koło południa mam być u klientki ;) miłego dzionka!