Wpis z mikrobloga

Wczoraj zakończył sie w sumie etap budowy do stanu surowego otwartego (zostalo dokończenie kilku ścian działowych - ze względu na mrozy trzeba było na chwilę odpuścić) także wrzucam jak to u mnie wyglada.
Mialem pisać na autorskim tagu ale odpuscilem.

Na ten moment wydalismy ok 316 tys zł (projekt domu, projekt przyłączy, doprowadzenie przyłączy, kierownik, budowa i materiały, ale także i opłacone okna i częściowo brama garażowa, które wjadą na początku kwietnia). Dom 140m2 pow uzytkowej i 36m2 technicznej - garaz i pom.gosp/kotłownia.

Doslownie ma chwile przed rozpoczeciem prac na dachu zdecydowałem, że kładziemy dodatkowo nakrokwiowo 10cm płyty thermano. Pozniej miedzy krokwie pojdzie jeszcze z 15cm wełny. Mam nadzieje ze thermano to bedzie dobra inwestycja.

Jakby ktos byl zainteresowany dalszymi pracami, technologiami, kosztami itp to z checia odpowiem.

#budujzwykopem
Fudgehog - Wczoraj zakończył sie w sumie etap budowy do stanu surowego otwartego (zos...

źródło: comment_1613594453tn0NcWr92w8X19nfqoMZ1x.jpg

Pobierz
  • 70
  • Odpowiedz
@Fudgehog powodzenia, jak możesz to napisz mi jeszcze ile mniej więcej podłącza mediów kosztowały i ile metrów miałeś? No i jeszcze jedna rada, jak będziesz miał elewacje i robił podprzybitkę to obrób sobie tą jętke łącząca krokwie na tym mniejszym dachu, żeby Ci ptaki nie siadały bo dosłownie będzie przesrane xD.
  • Odpowiedz
@LongDickJohnson: dzieki!
A gaz, choc mamy w ulicy, to zdecydowalem sie nie podlaczac (mimo ze praktycznie kazdy mowi, ze jak jest to brac!).
Postanowilem ze bedzie PC i fotowoltaika i tego sie trzymam. Jak pradu nie bedzie to ogrzeje sie kominkiem albo pojedziemy do rodzicow :)
  • Odpowiedz
@Popularny_mis:
PGE - projekt i skrzynka w granicy chyba 1200 czy 1300 zl a pozniej prowizorka zaraz obok niej 1100 czyli razem ok 2300-2400.

Woda- projekt 540 zl i wykonanie przylacza do domu 6100, czyli troche ponad 6600 (chyba 33m bylo od rury w ulicy do domu).

Dziekuje tez za rade, bede
  • Odpowiedz
@Fudgehog: Najlepiej było w ogóle ich nie zakładać przed elewacja. Ale skoro już są to obrywaj od razu. Te co leżą na magazynie w hurtowniach po paru tygodniach jest dramat. Tutaj to będzie porażka.
Ja osobiście nie zakładam rur, zostawiam wadium w wysokości 200pln i jak elewacja jest zrobiona, podjeżdżamy na godzinkę i mam 200pln :)
  • Odpowiedz
@Fudgehog: to pogadaj z majstrem od okien czy te taśmy trzeba jakoś od zewnątrz klejem zaciągnąć. U mnie widzę sporo domów gdzie ktoś zrobił ciepły montaż i to tak zostawił na dwa trzy lata i dopiero docieplenie. Ponoć że je szlag trafia od słońca.
  • Odpowiedz
dzieki!

A gaz, choc mamy w ulicy, to zdecydowalem sie nie podlaczac (mimo ze praktycznie kazdy mowi, ze jak jest to brac!).


@Fudgehog: ano właśnie, też się tego nasłuchałem w każdym możliwym miejscu.
Jak ejst gaz w drodze to zdecydowanie gaz, jak nie ma to pompa ciepła.

I sam w sumie teraz nie wiem co u siebie dawać :)
  • Odpowiedz
@Fudgehog: @Popularny_mis A i jeszcze jedno co do rur spadowych. Powinno dawać się 3 obejmy na jedna (tutaj widze ze jest 3mb + ~80cm ). Rekomenduje zakładanie rur po elewacji ze względu na ewentualne uszkodzenia samej rury, magicy od elewacji czasem w ogóle nie ściagają rur a jak już ściągną to zakładają byle jak (np, szwem do przodu/boku zamiast do ściany) no i najważniejsze, nie wiadomo jak przykleja styropian
  • Odpowiedz