Wpis z mikrobloga

Wczoraj zakończył sie w sumie etap budowy do stanu surowego otwartego (zostalo dokończenie kilku ścian działowych - ze względu na mrozy trzeba było na chwilę odpuścić) także wrzucam jak to u mnie wyglada.
Mialem pisać na autorskim tagu ale odpuscilem.

Na ten moment wydalismy ok 316 tys zł (projekt domu, projekt przyłączy, doprowadzenie przyłączy, kierownik, budowa i materiały, ale także i opłacone okna i częściowo brama garażowa, które wjadą na początku kwietnia). Dom 140m2 pow uzytkowej i 36m2 technicznej - garaz i pom.gosp/kotłownia.

Doslownie ma chwile przed rozpoczeciem prac na dachu zdecydowałem, że kładziemy dodatkowo nakrokwiowo 10cm płyty thermano. Pozniej miedzy krokwie pojdzie jeszcze z 15cm wełny. Mam nadzieje ze thermano to bedzie dobra inwestycja.

Jakby ktos byl zainteresowany dalszymi pracami, technologiami, kosztami itp to z checia odpowiem.

#budujzwykopem
Fudgehog - Wczoraj zakończył sie w sumie etap budowy do stanu surowego otwartego (zos...

źródło: comment_1613594453tn0NcWr92w8X19nfqoMZ1x.jpg

Pobierz
  • 70
@KONONOWlCZ: Zadzwoniłem do Thermano zapytać co dalej robić skoro chcę kłaść wełne.
Powiedzieli, że przy Thermano 10cm nakrokwiowo, dać max. 15cm wełny międzykrokwiowo, zasznurkować i wykończyć płytą GK. Żadnej paroizolacji ani nic więcej.

Dałbyś link gdzie wspominają by używać paroizolacji? Może to w przypadku pełnego deskowania czy coś.
@Fudgehog:
Ja od początku zakładałem, że pod wełną nie będzie żadnej paroizolacji.
Zamykanie paroszczelnie krokwi (od zewnątrz paroszczelne thermano, od wewnątrz folia) to proszenie się o pleśń. Zwłąszcza jeżeli drewno konstrukcyjne dachu jest mokre. Dlatego więźba musi z jednej strony oddychać. Z uwagi na to, że na krokwiach jest paroszczelne thermano - to jedynym rozwiązaniem pozostaje zrezygnowanie z paroizolacji wewnątrz.

To o czym ja wspominałem to docieplenie murłaty. Traktujemy to jako
@Fudgehog: Kumpel ma to u siebie i chwali? Bo dwu tego termano nie wygląda najlepiej. Po pierwsze ogień, po drugie to nie pochłania dzwięków no i po trzecie przenikanie pary wodnej na poziomie 50/100 to prawie paroszczelnosc, to nie oddycha. Wilgoc z wewnatrz domu bedzie sie zatrzymywala na tej izolacji i wszystko bedzie gniło.
Nie rozumiem po co tak kombinować. Ludzie boją sie mostkow termicznych a przeciez dobrze ułożona wełna daje
@KONONOWlCZ: No dobrze ale mnie zastanawia fakt, że z pomieszczeń wydobywa się wilgoć, leci sobie w góre i trafia na takie termano, które ją zatrzymuje (bo bardzo wolno ja przepuszcza i nie nadaza odprowadzac) i przexiez ta wilgoc tam się zbiera? Dlatego od wewnatrz powinna byc paroizolacja a docieplac chyba lepiej wełną ktora odprowadzi tą wilgoc
@freeszpak: kumpel wsadzil 5cm welny (płyta) i halasu nie ma. Ja planuje wsadzic 15cm, ale z rolki, tak mi tez podowiedzieli doracy z thermano.
W domu bedzie tez rekuperacja wiec wiekszosc wilgoci mam nadzieję wyleci kominem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Za kilka lat zobaczymy jak to wszystko wyglada...
No dobrze ale mnie zastanawia fakt, że z pomieszczeń wydobywa się wilgoć, leci sobie w góre i trafia na takie termano, które ją zatrzymuje (bo bardzo wolno ja przepuszcza i nie nadaza odprowadzac) i przexiez ta wilgoc tam się zbiera?


@freeszpak: Dzieje się to samo co dzieje się na folii paroizloacyjnej przy stosowaniu wełny. Czyli wielkie nic :) Na powierzchni folii temperatura nie osiąga punktu rosy więc nic się nie skrapla.