Wpis z mikrobloga

Wczoraj zakończył sie w sumie etap budowy do stanu surowego otwartego (zostalo dokończenie kilku ścian działowych - ze względu na mrozy trzeba było na chwilę odpuścić) także wrzucam jak to u mnie wyglada.
Mialem pisać na autorskim tagu ale odpuscilem.

Na ten moment wydalismy ok 316 tys zł (projekt domu, projekt przyłączy, doprowadzenie przyłączy, kierownik, budowa i materiały, ale także i opłacone okna i częściowo brama garażowa, które wjadą na początku kwietnia). Dom 140m2 pow uzytkowej i 36m2 technicznej - garaz i pom.gosp/kotłownia.

Doslownie ma chwile przed rozpoczeciem prac na dachu zdecydowałem, że kładziemy dodatkowo nakrokwiowo 10cm płyty thermano. Pozniej miedzy krokwie pojdzie jeszcze z 15cm wełny. Mam nadzieje ze thermano to bedzie dobra inwestycja.

Jakby ktos byl zainteresowany dalszymi pracami, technologiami, kosztami itp to z checia odpowiem.

#budujzwykopem
Fudgehog - Wczoraj zakończył sie w sumie etap budowy do stanu surowego otwartego (zos...

źródło: comment_1613594453tn0NcWr92w8X19nfqoMZ1x.jpg

Pobierz
  • 70
@Popularny_mis: swietny wynik, naprawde pozazdrościć! Ja niestety nie mialbym czasu na robienie zbyt duzo ( ͡° ʖ̯ ͡°) pomijam fakt, ze na budowlance sie zupelnie nie znam.

Sam chce sie zabrac za rozprowadzenie kabli, ale to dopiero jak beda okna i brama. Potem szybko tynki, podloga i... sie zobaczy.
@Rafael_Santi wiadomo, budowę tego kuzyna biorę za absolutne minimum wydatków bo ma niski kredyt i musi zbudować najtaniej zachowując jakiś standard, głównie skupia się na ociepleniu bez mostków i funkcjonalności.

Sam zacznę budować za rok bo w tym przygotowuje działkę i zgłaszam przyłącze prądu, więc może jakiś tag założę i będę się produkował przed Mirkami moją budowla, która głównie chce zbudować przy pomocy braci.