Wpis z mikrobloga

Wczoraj zakończył sie w sumie etap budowy do stanu surowego otwartego (zostalo dokończenie kilku ścian działowych - ze względu na mrozy trzeba było na chwilę odpuścić) także wrzucam jak to u mnie wyglada.
Mialem pisać na autorskim tagu ale odpuscilem.

Na ten moment wydalismy ok 316 tys zł (projekt domu, projekt przyłączy, doprowadzenie przyłączy, kierownik, budowa i materiały, ale także i opłacone okna i częściowo brama garażowa, które wjadą na początku kwietnia). Dom 140m2 pow uzytkowej i 36m2 technicznej - garaz i pom.gosp/kotłownia.

Doslownie ma chwile przed rozpoczeciem prac na dachu zdecydowałem, że kładziemy dodatkowo nakrokwiowo 10cm płyty thermano. Pozniej miedzy krokwie pojdzie jeszcze z 15cm wełny. Mam nadzieje ze thermano to bedzie dobra inwestycja.

Jakby ktos byl zainteresowany dalszymi pracami, technologiami, kosztami itp to z checia odpowiem.

#budujzwykopem
Fudgehog - Wczoraj zakończył sie w sumie etap budowy do stanu surowego otwartego (zos...

źródło: comment_1613594453tn0NcWr92w8X19nfqoMZ1x.jpg

Pobierz
  • 70
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Fudgehog dzisiaj rozmawiałem z kuzynem, podobny metraż ale maksymalna ilość rzeczy robona samodzielnie, ssz z oknami częściowa hydraulika i elektryka prawie skończona bez tynków i wylewek. Jak wspomniałem ile się dało robione samemu, dom podobnie w literę T, do tej pory wydał 180k.
  • Odpowiedz
@wywijas: działki w to oczywiście nie liczylem, ale własnej nie mialem i trzeba bylo kupić. To co na zdjeciu to trochę mniej bo tak jak napisalem - wliczylem juz chociazby okna i brame garazowa (ok 35 tys)
  • Odpowiedz
@LongDickJohnson: pc powietrze-woda (prawdopodobnie Panasonic, ale jeszcze zobaczymy). Fotowoltaika tez, ale nie wiem kiedy.
Pompe gruntowa juz mam, ale nie nic nie wiercilismy bo wczesniej nie bylo pradu żeby ją nawet podlaczyc :)
  • Odpowiedz
@Fudgehog: Jasne, pamiętaj że dziś wiele firm daje gwarancję znalezienia odwiertu w kosztach usługi. Super że o tym myślisz, bo gazy, prądy etc. się mogą zmieniać ale w pasywnym domku mało nas to obchodzi, wszystkiego dobrego :-)
  • Odpowiedz
@Popularny_mis: swietny wynik, naprawde pozazdrościć! Ja niestety nie mialbym czasu na robienie zbyt duzo ( ͡° ʖ̯ ͡°) pomijam fakt, ze na budowlance sie zupelnie nie znam.

Sam chce sie zabrac za rozprowadzenie kabli, ale to dopiero jak beda okna i brama. Potem szybko tynki, podloga i... sie zobaczy.
  • Odpowiedz
@Popularny_mis: dużo zależy od regionu. Ja mam 40 m2 więcej, dach z czterema jaskółkami, okna, tynki, elektrykę, podłogówkę i wylewki pochytana. I jak ogarnę poddasze to dobije do 300k. A kompletnie nic nie robię sam bo jestem cały czas za granicą.
  • Odpowiedz
@Rafael_Santi wiadomo, budowę tego kuzyna biorę za absolutne minimum wydatków bo ma niski kredyt i musi zbudować najtaniej zachowując jakiś standard, głównie skupia się na ociepleniu bez mostków i funkcjonalności.

Sam zacznę budować za rok bo w tym przygotowuje działkę i zgłaszam przyłącze prądu, więc może jakiś tag założę i będę się produkował przed Mirkami moją budowla, która głównie chce zbudować przy pomocy braci.
  • Odpowiedz
@darek-jg: taaa, dzis mi kumpel uświadomił :/. Zrobie niedlugo ławy kominiarskie i poniose niestety konsekwencje tego ze to pominelismy.

@CapitalismConvict: Mazowsze

@Popularny_mis: wentylacyjny i do kominka. Myslelismy nad plytkami klinkierowymi (czy jak się to zwie).

@Rafael_Santi: nie pamiętam, byl jakis filmik na YT o tym, jak znajde to podrzuce, ale wydaję mi sie ze tak.
  • Odpowiedz
@asasello: 2 okna po 1.6m każde
mialo byc też naswietle trojkatne, ale zrezygnowalismy.

A HSa o szer. Ponad 3m tez nie chcieliśmy bo raz ze drogie, to dwa - nie podoba się nam
  • Odpowiedz