Wpis z mikrobloga

@goferek: Poczytaj sobie o zyskach deweloperów. O ile mnie pamięć nie myli, to maja 10-20% zyski z każdej budowy. Nie wiadomo jakich materiałów używają jak to zamontują. Dla uzmysłowienia - duze firmy budowlane jak maja 3% to się cieszą ( ͡° ͜ʖ ͡°)
kasjerki naciągające na grosik

@Keeis: Tak k#rwa, a potem za te grosiki budują domy z basenami!
Zwyczajnie u nas ceny z końcówką 99 gr są tak powszechne że kasjerka często się wystrzela z drobniaków. Zresztą nikt nikomu nie broni płacić odliczoną kwotę.
Negocjujesz zawsze w imię iu kupującego


@Jergen: Jak negocjujesz w imieniu kupującego to od niego bierz prowizję. Jakbym był sprzedającym i agent chciał ode mnie prowizję za to, że próbuje zejść z ceny to chyba bym go zabił śmiechem xD
BTW - standardy zawodowe z tego co pamiętam zabraniają reprezentowania obu stron tranzakcji bez ich pisemnej zgody ( ͡º ͜ʖ͡º)
@GienekZFabrykiOkienek: Wszystko określa umowa pośrednictwa. Naszym podstawowym zadaniem jest skojarzenie obu stron transakcji i doprowadzenie do SKUTECZNEJ realizacji procesu sprzedaży/kupna nieruchomości.

Generalnie tak to działa w Polsce. Ja sam jest pracownikiem biura. Negocjuje w imieniu kupującego bo ma tym polega negocjacja, to kupujący ta negocjacje zaczyna w każdym przypadku więc z natury negocjujesz w imieniu kupujacego. Ja już wiem - kiedy zaczynam negocjacje - ile dana osoba może zejść z ceny.
Ja już wiem - kiedy zaczynam negocjacje - ile dana osoba może zejść z ceny.


@Jergen: No skoro pracujesz też dla sprzedającego to wiesz, dziwowisko xD
Nie dziwię się, że ludzie wam nie płacą potem prowizji, sam bym takiego #!$%@? #!$%@?ł z prawdziwą przyjemnością ¯\_(ツ)_/¯
@GienekZFabrykiOkienek: Spodziewałem się, że tak odpiszesz.

Jak nie chcesz korzystać z usług biura - nie korzystasz - nie płacisz.

Jak chcesz korzystać z usług biura - korzystasz - płacisz.

To jest branża usługowa, jak pójdziesz do fryzjera/prawnika i skorzystasz z jego usług to nie zapłacisz?

W każdym razie walczę z pewnymi stereotypami oraz z pewnymi opiniami na temat tego zawodu, ale oczywiście nie wszystkich przekonam.

Mam nadzieję, że nigdy nie będziesz
Jak chcesz korzystać z usług biura - korzystasz - płacisz.


@Jergen: Już miałem raz taką sytuację że przyjeżdżam obejrzeć działkę którą chcę kupić a baba wyciąga mi umowę, że ona za pokazanie tej działki chce ode mnie 3% xD Sprzedający jest na pewno zachwycony, że pośredniczka która powinna działać w jego interesie zmusza poteencjalnych klientów do zapłacenia ekstra prowizji ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@GienekZFabrykiOkienek: A no to już inna historia. I widzisz wszystko zależy od biura. My w takich przypadkach nie pobieramy żadnej prowizji albo jest ona minimalna. Jest to tzw. "strzał" czyli dzwonisz, kupujesz, oglądasz. Nie zleciles nam usługi abyśmy coś Ci poszukali tylko jednorazowy telefon, jednorazowa prezentacja i jednorazowa umowa/kupno.

Inna historia jak ktoś Ci to zleca inna kiedy masz jednorazowy strzał. Wtedy 3% to trochę abstrakcja.

Choć to zależy u nas
@GienekZFabrykiOkienek: No może nie ustawowo, ale powinno to być jakoś uregulowane. Szef sprzedał ostatnio chatę za 1.5 mln (jedna z droższych w naszym mieście) kupili klienci z Niemiec i wręcz byli zaskoczeni, że płacą 2-3% prowizję. Jak widzisz jest to mocno zmienne, dobra kończę bo jestem w pracy od 10:00 i zaczyna się młyn.