Wpis z mikrobloga

Bardzo ciekawa z socjologicznego i obyczajowego punktu widzenia, jest zmiana w podejściu do usuwania ciąży. Od wieków spędzanie ciąży było tematem tabu, czymś wstydliwym i pokątnym. Kobiety dokonywały tego na marginesie, starając się ratować swoje dobre imię i nie zostać "panna z dzieckiem". Przerywanie ciąży w małżeństwie nie wchodziło w grę - dzieci umacniały pozycje, matka zawsze była bardziej szanowana.

Teraz podejmowane są próby forsowania aborcji na zyczenie, jako prawa człowieka, ogolnodostepnego wyjścia z sytuacji a nawet powód do dumy i coś, czym można się chwalić. Niezwykle ważna rola matki spychana jest na margines, mimo ze feministki twierdzą, że każda kobieta może żyć jak chce. Posiadanie potomstwa rysuje się jako życiowy problem. A to wszystko w czasach najlepszej antykoncepcji w dziejach.

Zmiany, zmiany, zmiany... Ciekawe, do czego doprowadza?
#aborcja #socjologia #spoleczenstwo #przemyslenia #rozowepaski #niebieskiepaski
ciemnienie - Bardzo ciekawa z socjologicznego i obyczajowego punktu widzenia, jest zm...

źródło: comment_1613542623CtCkwPFpGhcaLaFhg7KCvM.jpg

Pobierz
  • 112
  • Odpowiedz
@ciemnienie: ja z kolei wiem ze na to nie ma juz szans. No ale tak naprawde okaze sie dopiero po zmianie wladzy.
Poki co wazne jest informowanie o tym, jak dzis robic mozliwie najtaniej i najbezpieczniej aborcje. W sumie nawet wykop robi tu nawet niezla robote :)
  • Odpowiedz
@Mamciewbupsku: aborcja to nie tragedia tylko wybawienie, tak było u mnie, nie mam siły i środków na więcej dzieci, fajnie by byłó żyć w świecie w którym prawactwo przestanie zaglądać innym do macic.
  • Odpowiedz
Przerywanie ciąży w małżeństwie nie wchodziło w grę


@ciemnienie: Ile Ty masz lat, żeby takie rzeczy pisać, 10? Napiszę Ci coś co może rozwalić Ci głowę:). Aborcja w latach 80 była nagminnie wykonywana w pełnych rodzinach i to także w tych mocno związanych z kościołem.
  • Odpowiedz
@Velma_Dinkley: może warto się zastanowić nad nazewnictwem? Aborcyjny Dream Team, dla przykładu brzmi jak atrakcja z wesołego miasteczka.

Ewentualnie dla lewicy aborcja to faktycznie zabawa, skoro maja takie pomysły na nazwy.
  • Odpowiedz
@ciemnienie: Co to za bzdury? Spędzanie płodów kiedyś było o wiele bardziej powszechne i dostępne, nawet w czasach pozornego ucisku jakim była komuna aborcja była o wiele łatwiej dostępna, nie mówiąc o jeszcze starszych czasach. Ogólnie kiedyś ludzie byli bardzo wyzwoleni seksualnie i nikt nie uprawiał kultu dziewicy, aż nie przyszła sekta chrześcizłodziejska. W czasach antycznych najbardziej pożądanymi kobietami były te najbardziej doświadczone, to za heterami wzdychali starożytni filozofowie. Orgie, dziki
  • Odpowiedz
@ciemnienie: XDDD mężatki nie przerywały ciąży? Proszę Cię doedukuj się a potem pisz. Mężatki nagminnie usuwały ciąże albo zabijały dziecko tuż po porodzie. Mało tego nikt je o nic złego nie podejrzewał, bo jak to tak, przecież mężatka to dziecka by nie zabiła. Za to pannie jak dziwnym trafem dziecko umarło, ciężko było się oczyścić z zarzutów o dzieciobójstwo, bo zwykle ludzie gadali ze takiej to na rękę by było się
  • Odpowiedz