Wpis z mikrobloga

Poszukuję winiarni/monopolowego w Warszawie, w którym będę mógł kupić wino ze średniej półki cenowej (30-60 złotych butelka), lepsze niż w marketach typu biedra. Na plus, jeżeli będzie kontaktowa obsługa, która wyjaśni różnice pomiędzy winami i pomoże w doborze.
#pijzwykopem #wino #warszawa #alkohol #pytanie
  • 16
Napisałem dość wyraźnie "OD" 30 złotych. Może być i więcej. Poza tym, w co drugim sklepie dostanę butelkę wina za 30 złotych, więc też nie wiem co to za problem. Nie wiem czym jest "takie podejście", chcę się napić wina lepszego niż z biedry i móc o tym pogadać z kimś kto się na tym zna.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Ufretin: nie wiem na ile miałeś kontakt z gruzińskimi winami, ale osobiście polecam. Na Kabatach masz sklep stacjonarny Wina na widoku, na stronie możesz sobie wcześniej sprawdzić ofertę.
epsze niż w marketach typu biedra


@Ufretin: biedronka ma bardzo dobra polke win portugalskich i gruzinskich w cenie 20-30 zl. Jak chcesz lepiej to winnica Lidla - ale tam nie masz zadnego doradcy. Pamietaj ze markety to dobre miejsce na kupno wina ze wzgledu na zdecydowanie nizsza marze niz klasyczny skle z winem. Z minusow - mniejszy wybor
90% win w życiu kupiłem w lidlu/biedrze. Niektóre były dobre, niektóre złe. Chciałbym poszerzyć horyzonty i stopniowo próbować czegoś nowego. Postanowiłem zapytać o godne polecenia sklepy inne niż market. 90% odpowiedzi odsyła mnie do marketu. Jak macie pisać o lidlu/biedrze to oszczędźcie sobie swój i mój czas. Znam tę wielką tajemnicę życia i wiem, że w biedrze i lidlu mogę kupić wino.
@Ufretin m&p Niepodległości 129, po skosie przy komendzie głównej straży granicznej są natomiast alkohole 24 gdzie też można się sponiewierać w przystępnej cenie.
@Ufretin Bottega del Gusto, Ursus. Wina włoskie, gwarantuję, że nie wyjdziesz stamtąd bez kilku butelek, mają świetną obsługę, która zna temat od podszewki, w dodatku zawsze mają trzy własne beczki ze świeżym produktem możliwym do odlania na świeżo.
Dodatkowo są to też delikatesy z pełnym asortymentem z produktami importowanymi z Włoch.
@Ufretin: u Kondrata sporo win, jakościowo dość niska ale przystępna półka, sporo win z konkretnych apelacji, warto zajrzeć. Mielżyński cenowo i jakościowo na pewno wyżej ale w Twoim zakresie spokojnie coś znajdziesz, warto odwiedzić i zdać się na obsługę. Po Hiszpanię do El Catador. Niedawno na Powiślu otworzył się Cheers z przemyślaną selekcją i pro obsługą. Wspomniane wcześniej M&P polecam raczej po alkohole niż wino. Winemates i Winoblisko z uwielbieniem do
@Ufretin: dobre wina możesz ustrzelić w Makro, dla początkującego mają naprawdę spoko asortyment, szczególnie jeśli nie chcesz wydawać na start zbyt dużo (Selgros jak coś odpada, tam nie ma zbyt dobrego wyboru)
Jeśli jednak zależy Ci żeby ktoś coś o danym winie opowiedział, to Mielżyński będzie dobrym wyborem. Nie wiem jak jest teraz, ale kiedyś tam pracowałem i sommelierzy, którzy sprzedawali wina na wynos mieli duża wiedzę i przeprowadzali nam szkolenia.