Wpis z mikrobloga

Moja mama chce zmienic auto, na nowe. Wybiera pomiędzy:
- Opel Corsa 1.2 100KM
- Toyota Yaris 1.5 125KM
Oba roczniki 2021.
Które z tych aut moze byc mniej awaryjne? Glownie chodzi o silnik.
Jezeli chodzi o komfort to mamie bardziej pasuje Corsa, mowi, ze jest bardziej wyciszona w czasie jazdy (Corsa:))).
#motoryzacja #opel #toyota #pytanie
  • 9
@czehuziom: o awaryjnosc to się będzie martwic za parę dobrych lat. Tak Yaris jak i corsa może się trafi. Z wadami i jakimiś awariami ale bralbym to pod uwagę jak reszta szłaby dokładnie równo. Jak komuś się dany samochód podoba, lepiej się czuję w środku itd. to nie ma się chyba co zastanawiać nad setka innych rzeczy. I corsa i Yaris schodzą w Europie w ponad 100 tysiącach sztuk i są
@czehuziom: niech bierze to co się bardziej podoba generalne, w końcu to ma być jej auto. Ja bym z tych 2 wolał Toyotę ale to ja.
Może sobie niech obejrzy nowe clio v - ładne auto, dobre wnętrze. Z plusów pełno fajnych bajerów dostępnych w pakietach jak otwieranie bezkluczykowe.
@czehuziom: Bezawaryjność to Yaris. Wnętrze raczej Corsa. Z zewnątrz fajne jest Clio.

Moja mama szukała w tym samym segmencie. Na koniec stanęło na wyborze między Hyundaiem i20 a Citroenem C3. Ostatecznie w tym tygodniu odbiera Citroena.