Wpis z mikrobloga

Mirki, ankieta ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Co myślicie o RODach w dużych miastach?

Atrakcyjne grunty, które fajnie byłoby przerobić na parki lub zbudować osiedla (ale z głową). Obecnie tereny te trochę się marnują jako prywatne ogródki z rozlatującą się szopą ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#rod #warszawa #wroclaw #krakow #poznan #trojmiasto #nieruchomosci

Uważam, że RODy to:

  • Przeżytek, relikt PRLu. Zaorać! 35.6% (172)
  • Fajna sprawa, niech zostaną 64.4% (311)

Oddanych głosów: 483

  • 28
@u_k1: nie jestem właścicielem, ale mam do takiej dostęp.
Z tej perspektywy to bardzo fajna sprawa.

Z drugiej strony zdaje sobie sprawę, że szybciej czy później wywalą nas z tej działki - marnują się tereny w dobrych lokalizacjach.
@u_k1 problemem są starsi ludzie, którzy trzymają "bo tak!" nie robiąc na działce nic, a ich dzieci mają działkę gdzieś.

Sam kupiłem w zeszłym roku, dużo czasu kosztowało mnie doprowadzenie tego do stanu używalności, ale jakoś zaczęło to wyglądać. Natomiast obok mojej działki mogę wskazać przynajmniej 3 zapuszczone, zaniedbane, ale trzymane przez właścicieli (jedna nawet opłacona - pytałem w zarządzie) takich ludzi praktycznie nie da się wyrzucić z działki. A wielka szkoda,
@u_k1: Takie zielone wyspy są oazą dla wszelkich zwierząt i owadów, które zamieszkują miasto. Wpływają również w większym lub mniejszym stopniu na klimat miejski. Bardzo dobrze, że blokują budowę nowych budynków mieszkalnych, dzięki temu nie dociąża się już i tak zakorkowanego centrum. We Wrocławiu na Ołbinie jest ogromny obszar ogródków, bez problemu można przejść się alejkami i odbyć miły spacer wśród zieleni. Gdyby w to miejsce wsadzić ogromny park miejski, koszty
@u_k1: za drugą opcją głosują tylko osoby które obok takiego przybytku nie mieszkają. Często ogrodzone bez możliwości wejścia, zbierające margines społeczny o kopcu do palenia nie wspomnę. Definitywnie zaorać, zostawić drzewa a tam gdzie są większe domki przejąć i dać na usługi.