Wpis z mikrobloga

Mirki, ankieta ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Co myślicie o RODach w dużych miastach?

Atrakcyjne grunty, które fajnie byłoby przerobić na parki lub zbudować osiedla (ale z głową). Obecnie tereny te trochę się marnują jako prywatne ogródki z rozlatującą się szopą ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#rod #warszawa #wroclaw #krakow #poznan #trojmiasto #nieruchomosci

Uważam, że RODy to:

  • Przeżytek, relikt PRLu. Zaorać! 35.6% (172)
  • Fajna sprawa, niech zostaną 64.4% (311)

Oddanych głosów: 483

  • 28
Ja mam taką działaczkę około 20 minut pieszo od mojego blokowiska. Super sprawa bo rodzice mają hobby i mogą się gdzieś ruszyć. Znajomi także bardzo chętnie przychodzą na grill, piwko. Mamy świadomość , że kiedyś w końcu je zlikwidują ale puki co trzeba korzystać <3
Obecnie tereny te trochę się marnują jako prywatne ogródki z rozlatującą się szopą


@u_k1: stanowczo patrzysz na to zbyt jednostronnie. Trzeba dodać, że do tego są noclegownią dla bezdomnych, zamkniętym obszarem często niedostępnym dla spacerujących, płucami miasta, które produkują dym z palonych śmieci działkowców, a do tego wszystkiego idealnym wysypiskiem na śmieci! A jestem pewien, że to nie wszystkie funkcjonalności tych wspaniałych miejskich obiektów.

Zaorałbym to w #!$%@?, oczywiście z założeniem,
@Precypitat: a bo twoje patrzenie nie jest jednostronne, znam kilka różnych ogródków działkowych i zawsze jest to pięknie utrzymana zieleń, nikt nie pali śmieci a bezdomnych nikt nigdy nie widział.
Frajda dla uzytkownikow, super miejsce spotkań, doskonała odskocznia.
Jak dla mnie powinni to rozwijać w miastach. Większy pożytek niż pseudo płac zabaw dla dzieci z piaskownica do której sraja psy.
@Badyl69: cudownie, cieszę się, że w wielkim mieście na kilkaset tysięcy ludzi przynajmniej paru użytkowników ma fun. Albo też miejsce do składowania śmieci, bo różnie z tym bywa. Poza tym, ja nie znam "kilka", tylko łażę po mieście i widzę jak to wygląda. Co mi z tych paru utrzymanych dobrze, skoro większość to syf?

bezdomnych nikt nigdy nie widział


@Badyl69: co jest info o jakimś zamarzniętym/zabitym bezdomnym to wspomniana jest
@Precypitat: nie wiem po jakim mieście chodzisz i jakich ogródkach ale to co ja znam maja zarząd i ludzie pilnują aby bylo pięknie czysto i nikt nie robił syfu. A jak robi to #!$%@? go albo #!$%@?. Tak jak piszesz to było z 15 lat temu.

Paru użytkowników? Przeważnie jest to paręset bo ten co to ma i jego bliscy. Kwestia rozmiaru