Wpis z mikrobloga

@losBamberos88: Ilu? Elektrownia Jądrowa w Chooz zatrudnia 700 pracowników. Z nich niechby chociaż połowa była z wykształceniem kierunkowym. A to pewnie jest moje przeszacowanie. Reszta to cała administracja i prawnicy, sprzątaczki, elektronicy, elektrycy, mechanicy i inni.
Na samym weip na agh na jednym roku na specjalności energetyka jądrowa będzie pewnie 30 osób, albo i więcej. Przez 5 lat z jednego wydziału, jednej uczelni wyjdzie 150 osób. Nie ma co. Konkurencji
  • Odpowiedz
@gleorn: koncząc jądrowkę w PL, nie znaczy że wlaśnie w PL skończysz. Po drugie praca w na samym obiekcie to nie wszystko, dochodzą stanowiska np. w dozorze jadrowym, moze przy ukladaniu prawa atomowego w PL, może gdzies przy radiologii. Po trzecie jądrowka to jest specjalność na mgr, w toku inż. specjalizujesz się z reguły w energetyce konwencjonalnej. Więc wydaje mi się że lepiej jest się rozwinąć także w innym sektorze
  • Odpowiedz
@losBamberos88 no tak. Kończąc jądrówkę w PL skończysz jako dyrektor we francuskim EDF. Żartujesz? Oni mają swoje kadry. Mój ojciec pracuje w jednej z państwowych spółek i mówił mi że jak ocenia CV absolwentów i widzi Jądrówke to taka osoba ma wielkiego minusa za brak zastanowienia się przy wyborze
  • Odpowiedz
@losBamberos88 jest jaki jest (). Mówił mi że energetyka nie jest dla marzycieli którzy wierzą że EJ powstanie a w pracy będą bujać w obłokach. A Ty jaka specke robiłeś?
  • Odpowiedz