Wpis z mikrobloga

Mirki, plusujcie Forda Focusa I
Auto wygrało:
- Car of the Year 1999
- American Car of the Year 1999
- Continental Irish Car of the Year 1999
Miałem takiego, ale w sedanie - silnik 1.6 Zetec - pancerny. Oleju nie wymieniałem przez 5 lat (tylko dolewki) - myślicie że coś mu było? A skąd tam ( ͡° ͜ʖ ͡°). Do ostatniej chwili silnik, skrzyna działały jak zegarek.
Jedyne co mu zarzucałem to głupiejąca elektryka i centralny zamek. No i ruda - ruda mi go zeżarła ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#motoryzacja #samochody #ford #focus
SebaD86 - Mirki, plusujcie Forda Focusa I
Auto wygrało:
- Car of the Year 1999
- A...

źródło: comment_1613114048xksC6hXfOQ4y6mxxZ8sPK0.jpg

Pobierz
  • 63
@Vel_Makarena:
Nadkola to tak nie, ale progi to miałem zeżarte na amen. Pamiętam jak kiedyś wymieniałem koło, to mi podnośnik w próg wpadł... ()
@bidzej:
Pewnie tak, ale ja lubię takie auta. Auto to jest środek przemieszczania się - ma jeździć i odpalać w każdych warunkach przy możliwie najniższych nakładach, a nie milion checków.
@bidzej mam kumpla który w toyocie D4D od ponad 200k nie wymienił oleju, tylko dolewa. Auto ma obecnie 450 tysi przebiegu. Jeździ na oryginalnym turbo jeszcze. Twierdzi że jak się #!$%@? to odda go za darmo toyocie na badania ;) ją w swoim dislu wymieniam co 10k, ale sam przyznasz że zastanawiające. On twierdzi, że czytał kiedyś wypowiedź prezesa, bodajże Shella, że obecne oleje nigdy nie tracą możliwości smarowania...
@SebaD86:


No i ruda - ruda mi go zeżarła

W MK1 ruda na tylnych nadkolach spowodowana była filcowymi nadkolami. Chłonęła ona wodę i powodowała korozję. Z przodu były nadkola plastikowe, więc korozja już była minimalna.

A ja miałem dokładnie odwrotnie, z tyłu nic a z przodu byś palcami go rozebrał
Ale skoro jeździł, odpalał od strzała, miał moc i nic się z nim nie działo to co powiesz?


@SebaD86: że miałeś szczęście bo w każdym momencie mogły ci #!$%@?ąć panewki, a po takiej eksploatacji jak twoja kolejny właściciel kupił tykającą bombe którą trzeba będzie złomować po pierwszej uczciwej wymianie oleju.

Oni na tym zarabiają przecież;)


@giorgioborgio: Tak, Ford zarabia na tym że wlejesz sobie Lotosa do silnika. Potwierdzone info.