Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 124
Chce kupić przycisk spłukujący czarny matowy bez srebrnych dodatków. Kawałek plastiku firmy geberit kosztuje 500 zł xD wyprodukowanie tego gówna to pewnie kilka złoty. Ja #!$%@? po co zakładałem stelaż geberita

#nieruchomosci #mieszkanie #mieszkaniedeweloperskie #kupnomieszkania #remont #remontujzwykopem #remontmieszkania #meblujzwykopem #lazienka #deweloperka #patodeweloperka
becvvv - Chce kupić przycisk spłukujący czarny matowy bez srebrnych dodatków. Kawałek...

źródło: comment_1612973848VUisV7uuQeplZhct17y4SO.jpg

Pobierz
  • 92
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@becvvv: podkład do plastiku i czarny spray.
Albo oddaj do lakiernika. Ewentualnie folia.

Dizajnerskie strzyżenie lvl Geberit ;)

Tam wiedzą, że jak wziąłeś kredyt na 400k na kupno 55m2, to na łazienkę wydasz z 20k, więc przycisk walą po 500 zł i desperaci kupują.
  • Odpowiedz
  • 1
@becvvv nie wiem o co chodzi ale w osprzęcie elektrycznym jest podobnie. Czarne kontakty są dwa razy droższe od białych a to ten sam towar tylko odlany z granulatu innego koloru
  • Odpowiedz
@becvvv: pomijając cenę, bo też wziąłem taki sam model geberita tyle że biały za chyba 300, to właśnie może zastanów się czy czarny to dobry wybór - może będzie pasował do designu ale coś czuję że będzie widać ślady po palcach na nich. O ile na jakiejś szafce w kuchni to by tak nie raziło, tak w ubikacji to trochę będzie obrzydliwe bo wiadomo, że czystymi rękoma się tego nie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@becvvv: Ale gównoburza się zrobiła.
1. Jak kupujesz moduł podtynkowy Geberitu to wiesz, że dużo płacisz, ale też że to wytrzyma 20 albo i więcej lat. No i za serwis.
2. Jak chcesz taniej stelaż i części to możesz wybrać np. TECE, Jomo, Alcaplast czy Cersanit.
3. Tak, to #!$%@?, że przyciski od innych producentów nie pasują xD Ale to nie jest kwestia samych przycisków, tylko płytki pod nimi.
Ułatwia to pracę takim ludziom jak ja, gdy przychodzi klient i w sumie to nie wie, czy ma Geberit czy cokolwiek innego xD Wtedy sprawdzamy po płytce czy numerach seryjnych na niej.
Inna sprawa że na moduł mówi się Geberit tak jak na buty sportowe Adidasy. Wszyscy przychodzący klienci mówią, że mają
  • Odpowiedz
@becvvv nie przemowisz typom. Mogą ich ruchac w dup... A oni powiedzą ze jest ok. Nie od dziś wiadomo ze te ceny sa w cholere napompowane i to glownie przez pośredników albo bardzo znanych producentów - marka robi robotę.
  • Odpowiedz
@becvvv: złotyCH #!$%@?.
Poza tym zdajesz sobie sprawę ile np. kosztuje forma wtryskowa do plastiku, wtryskarka, ten mały chromowany #!$%@? jest metalizowany, a to też wymaga narzędzia i maszyny. Licencja na programy CAD, CAM potrzebne w procesie też kosztują, ludzie, którzy pracują też kosztują, a dodatkowo w ich wypłacie trzeba zapłacić za TVP i 13, 14 i 500+. Dodatkowo energia i inne media, samo opracowanie technologii i proces i scrap
  • Odpowiedz
@becvvv: jaki pojazd, przycisk do sracza w cenie AirPodsów czy połowy poprzedniego iPada Classic, ale "czy zdajesz sobie sprawę ile kosztuje forma wtryskowa i linia produkcyjna".

Pomijam pisanie o "designie" czy koszcie "zaprojektowania", gdzie w domu rodzinnym mam w ścianie Geberit 115.888.46.1. Ten przycisk kosztuje teraz 350 zł. Problem w tym, że moi rodzice kupili go w 1998 roku ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Nie wiem czy
  • Odpowiedz