Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 868
Codzienny namiar na bezpieczną aborcję.

Ciągle mnie zadziwia, że są ludzie, którzy myślą, że skoro jest wyrok, który 'zAkAzUjE aBoRcJi' to aborcje się nie dzieją.

Nic bardziej mylnego. Aborcje dzieją się codziennie, a m.in. Aborcja po Polsku wrzuca co miesiąc statystyki. I tak oto drugiego dnia po zmianie ustawy 7 osob zgłosiło chęć wyjazdu za granicę, aby dokonać aborcji, z czego 4 wiedziały się o wadzie płodu. Źródło.

To są tylko wyjazdy za granicę. A codziennie dzieje się mnóstwo aborcji farmakologicznych. I będzie się działo. Czy się to przeciwnikom aborcji podoba czy nie.

Usuwanie ciąży dzieję się przy herbacie, filmie czy książce. I wiecie co? Nic. Aborcja jest zupełnie normalna! I tak powinna być traktowana.

A wiecie co więcej? Do 22 tygodnia każda kobieta może przerwać własną ciążę. Jest to legalne, więc jeśli jesteś w niechcianej ciąży to pamiętaj - nie jesteś sama!

13/31

#aborcja #codziennepowiedzkomus <- tag do czarnolistowania
Pobierz Amishia - Codzienny namiar na bezpieczną aborcję. 

Ciągle mnie zadziwia, że są ludzi...
źródło: comment_16129735862Q2fUhKPuNdyZAcxJovIzY.jpg
  • 36
@Amishia

Zdajesz sobie sprawę że Aborcyjny Dream Team i środowiska skrajne które tutaj rozpowszechniasz postulują i aktywnie umożliwiają kobietom aborcję bez granic, aż do momentu urodzin?

W którym momencie, zakładając że jesteś osobą chociaż w minimalnym stopniu konsekwentną i moralną dojdziesz do wniosku że możesz mieć krew żyjącego człowieka z bijącym sercem na rękach?
@czaro05: nie, jeśli ktoś bardzo nie będzie chciał dziecka, to i tak przerwie ciąże. Podałeś jeden przykład, a ja znam masę ludzi, którzy są za pełnym dostępem do aborcji. A są za tym m.in. po aferze, jaka dzieje się teraz. I może kilka kobiet powoła się na Twój argument, ale zakaz czegoś nic nie zmieni, kiedu i tak jest wiele sposób na skorzystanie z możliwości przerwania ciąży.
@GrumpyStar: w ktorym miejscu napisalem cos co stoi w opozycji do "jeśli ktoś bardzo nie będzie chciał dziecka, to i tak przerwie ciąże"? Podalem jeden przyklad, ale byc moze takze "masa ludzi" kieruje sie wlasnie takim mysleniem. Ludzie, o ktorych mowisz byli przeciwko zabijaniu nienarodzonych (lub bylo im to obojetne), a po ostatnich wydarzeniach sa za? Niezbyt to sensowne, moze po prostu ostatnie wydarzenia sklonily ich do zajecia jakiegokolwiek stanowiska, a
@czaro05: nie ma prawa do zabijania. Jest prawo do przerwania ciąży.
Napisałeś, że skoro ktoś stwierdził, że skoro teraz prawo zakazuje aborcji, to znaczy, że jest ona zła, więc nie będzie jej robił. I że skoro tak ktoś pomyślał, to warto to prawo utrzymać, bo może to także kolejne osoby powstrzyma przed dokonaniem aborcji. A ja Ci pokazuje realne sposoby na to, aby aborcji robilo się mnej.

Tak, znam osoby, które
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Amishia: cześć, proszę Cię przybliż mi temat legalnego przerwania ciąży do 22 tygodnia - chodzi o wywołanie poronienia środkami antykoncepcyjnymi? Przepraszam, jestem jednym z tych co dopiero się uczą :)
Ciągle mnie zaskakuje że da ludzie którzy myślą że jeśli kradzież jest nielegalna to ludzie nie kradną...oh wait, nikt tak nie myśli.
@Walenciakowa: nie ma sprzeczności, niczego to nie zmienia. Pierwsze zdanie z mojego komentarza do Ciebie pozostaje w mocy. @GrumpyStar "przerywanie ciazy" to nowomowa majaca zagluszyc sumienie. Jesli zabicie nienarodzonego dziecka to tylko "przerwanie ciazy", to zabicie kogos, kogo zycie jest juz po fazie plodowej, to "przerwanie krążenia". Sa tez osoby, ktore byly za aborcja, a pozniej zmienily zdanie i sa przeciw, mozemy tak wyliczac. Zarowno Twoj sposob jak i moj jest
@czaro05: Nie, bo Twój niczego nie zmienia. Nadal kobiety będą zachodziły w niechciane ciąże. A wiesz, co trzeba zrobić, aby zmniejszyć liczbę aborcji ciąży niechcianych? Edukować ludzi tak, aby odpowiednio zabezpieczali się przed ciążami. Nie jesteś gotowy_a na dziecko - postępój tak i tak, aby zapobiec ciąży. Twój status materialny nie pozwala na kolejnego członka rodziny - rób tak i tak. Wprowadzenie zakazu aborcji niczego nie zmienia, a jedynie oczyszcza sumienie
@GrumpyStar: odnosze wrazenie ze uruchamia sie u Ciebie mechanizm wyparcia. Podsumuje: tak, zapobieganie niechcianym ciazom moze zmniejszyc liczbe zabojstw nienarodzonych; tak, kobiety zdeterminowane by zabic swoje nienarodzone dziecko zrobi to nawet przy calkowitym zakazie aborcji i wreszcie tak, istnieja kobiety, ktore beda dlugo analizowaly argumenty za i przeciw zabiciem swojego dziecka, a ostatecznie przewazajacym argumentem okaze sie ten, ze skoro nie jest to zakazne, to nie jest to zle. Prawo ma
@czaro05: to jak działasz? Jak chcesz wpłynąć na zmniejszenie liczby niechcianych ciąż? Jak działasz na rzecz rodzin, w których wykryto ciąże z wadami genetycznymi lub z martwymi płodami?
@GrumpyStar: tak jak napisalem, chcialbym takie informacje zachowac dla siebie. Pozwol, ze zamiast tego napisze co przede wszystkim kojarzy mi sie z dzialaniem na rzecz przeciwdzialania zabijaniu nienarodzonych: wspieranie np. finansowe domow samotnej matki, domow dziecka, udzial w zbiorkach majacych na celu ufundowanie leczenia chorych dzieci. Takie dzialania powinny dawac kobietom swiadomosc, ze w razie pojawienia sie trudnosci zyciowych dobrzy ludzie im pomoga. Ciekawymi przypadkami sa sytuacje, w ktorych rodzice zbieraja