Wpis z mikrobloga

No i dalsze gloryfikowanie Łupaszki - teraz w TVP. Dzisiaj w Panoramie pojawił się materiał poświęcony Zygmuntowi Szendzielarzowi ps. "Łupaszko". Przedstawia go jako bohatera narodowego, który walczył z Niemcami i kolaborantami Litewskimi. Przemilczano zupełnie sprawę zbrodni na cywilach litewskich - może po prostu uznano, że to byli ci kolaboranci?

Zapraszam do zapoznania się ze znaleziskiem:

https://www.wykop.pl/link/5946573/tvp-o-lupaszce-walczyl-z-litewskimi-kolaborantami-zapomnieli-o-ludobojstwie/

#neuropa #bekazpisu #tvpis #bekazprawakow #historia #iiwojnaswiatowa
Reepo - No i dalsze gloryfikowanie Łupaszki - teraz w TVP. Dzisiaj w Panoramie pojawi...
  • 10
@Reepo: Zycie to nie jest bajka, a ludzie to nie basniowe postacie które sa albo rycerskie i dobre, albo zue i podłe. Kazdy z nas ma na swoim koncie rzeczy z ktorych może być dumny, ale też takie ktorych sie wstydzi. Łupaszka nie był wyjątkiem. Moim skromnym zdaniem jego zasługi dla Polski są wieksze niż jego przewiny. Co nie znaczy, że swojego za uszami nie mial. Bo miał. Jednak nie mozemy
@Reepo:

Zbrodnia to zbrodnia. Odwet to odwet. Litwescy policjanci zabili czlonkow rodziny zolnierzy Brygady Wilenskiej. Ci wzieli odwet na wioskachw ktorych mieszkaly rodziny owych policjantow. To zmienia nie usprawidliwia obraz tego co sie wydarzylo.
Teraz ja ani nie usprawidliwiam ani niewydaje osadow jak Ty na tych ludziach. Mam jednak kobiete i dzieci. Nie wiem jakbym sie zachowal w czasie wojny. W czasie pokoju po prostu bym oszalal chyba z rozpaczy.