Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
#remontujzwykopem #polskiedomy #zalesie

Somsiadka przyszła z ryjem że jak skuwałem kafelki w dużym pokoju to jej "pękł sufit" ()

Dopiero pierwszy rok mam ubezpieczone mieszkanie od tego typu zdarzeń. Przedtem miałem tylko połowę na mury bo tylko tego wymaga bank. Podejrzewam że rzeczoznawca
Pobierz Harry_Callahan - #remontujzwykopem #polskiedomy #zalesie 

Somsiadka przyszła z ryjem...
źródło: comment_1612788335KIFRVEWb02ImJayWA8Vhku.jpg
  • 27
@Harry_Callahan: no i teraz zaczynamy. Jestem akurat wykonawcą gładzi/malowania maszynowego więc mogę ci doradzić.
1. czy tynk jest "zdrowy" przylega do ściany i nie ma głuchych miejsc.
2. czy tynk został odpowiednia zagruntowany, odpylony przed położeniem gładzi.
3. czy przed malowaniem po przetarciu została odpylona gładź i zagruntowana?
Wystarczy jeden podpunkt źle i to jest jej wina.

Następnie jeżeli się wszystko zgadza to bierzesz kartę techniczną produktów którymi zostało to wykonane
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Rafalski45: Jest to właśnie blok z wielkiej płyty. Nie wiem co jest pod wylewką, ale sama wylewka jest spękana na 4 części. Poprzedni właściciel na taką popękaną przykleił kafelki, a jak kafelki mu się znudziły to na to położył panele. Być może fakt że wylewka jest spękana miał jakiś wpływ, ale w sumie nie wiem bo nie jestem budowlańcem.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@Harry_Callahan: @1KnSsUwjJE8pRmLYs7hmpqAqzPGekhFNaC: @Fretja: @ms86: na chwilę obecną myślę żeby dać jej polisę i niech się buja z rzeczoznawcą z ubezpieczalni. Podejrzewam że z rzeczoznawcą łatwo nie pójdzie. Rodzicom parę lat temu zalało łazienkę - spuchła drewniana konstrukcja do której był przymocowany rigips zakrywający szyb. Popękały kafelki. Ubezpieczalnia nie uznała. Także tutaj może być podobnie.

Ogólnie ci ludzie są upierdliwi. Ja jestem dla nich za dobry. Dużo jeżdżę rowerem.
@Harry_Callahan: a teraz Ci powiem dokładnie jak było. Mieszkał sobie stary babsztyl pod tobą, cerował latami skarpety przy świeczce, bo szkoda prądu. Jak zacząłeś kuć, to babsztyl się przestraszył, zapalił pierwszy raz od 50 lat światło i zaczął się modlić. Jak się babsztyl modli, to paczy w niebo. I co widzi, pęknięcie. Noż #!$%@? se myśli, co ja się tu będę modlić, jak somsiad mi sufit rozwalił.
Morał: było pęknięte wcześniej,