Wpis z mikrobloga

#mieszkaniedeweloperskie #architektura #architekturawnetrz #nieruchomosci #pytania

Czy cena prawie 200 zł/m2 za projekt #mieszkanie (salon, kuchnia, hol, sypialnia, łazienka) w #warszawa jest ok?
w projekt wlicza się:
- projekt zmiany ścian oraz zmian instalacji elektrycznej, wodno-kan, C.O, klimatyzacji
- projekt wykończenia, czyli generalnie wszystko
- dokładne wizualizacje
- jedna wizyta na budowie w pierwszym tygodniu prac ekipy wykończeniowej
  • 31
@LeopoldStuff: bez wizualizacji taki projekt w Browarach Wrocławskich mieszkanie 50mkw kosztował w 2020 roku około 3k zł. Zastanów się czy do tak małego i zwykle standardowego wnętrza potrzebne Ci dokładne wizualizacje i zapytaj o ceny bez nich.
@LeopoldStuff: Dość dużo. We Wrocławiu jest 100-150 zł za metr, z tego co się orientuję. Oczywiście są i biura biorące po 200 zł :), ale to raczej rzadkość. My z mężem płacimy teraz 100 zł/metr (salon, kuchnia, hol, sypialnia, łazienka); W cenie mamy projekt 2D i 3D, a na koniec dostaniemy też listę rzeczy do kupienia z konkretnymi linkami + kilka wariantów (zamienników) dla każdego przedmiotu, gdyby nie udało się go
@LeopoldStuff: powiedziałem czego oczekuję, otrzymałem szkice zarysu na kartkach, rozpisane materiały oraz dokładne rysunki techniczne co gdzie ma zostać usunięte, przeniesione i zamontowane. Dodatkowo architekt była kilka razy na miejscu ponieważ w tej inwestycji nadzorowała również inne projekty.
@LeopoldStuff ludzie bez wykształcenia sami domy stawiają i dają radę. Co to za problem znaleźć sibie meble do mieszkania? Mnóstwo wizualizacji łazienek jest w sklepach i w internecie. Projektanci wnętrz to nieroby którzy szukają głupich ludzi którym łatwo wciskać niepotrzebne rzeczy. Za 200zl na metrze masz podłogę, gładź, malowanie i flaszkę wódki po robocie xD zresztą co to za przyjemność mieszkać w lokalu który urządził kto inny wedle własnego gustu i uznania?
@LeopoldStuff: Nie daj sobie wmówić, że "Przecież to się na spokojnie da ogarnąć samemu." Architekt ma wiedzę i doświadczenie, i zauważy lub wymyśli zawczasu dużo rzeczy, o których ktoś bez doświadczenia nawet nie wie, że są.
Co do ceny, to pewnie zależy od tego czego oczekujesz. Najlepiej pooglądać projekty i patrzeć kto robi takie, które się podobają. Cena 200zł w wawie to myślę, że średnia półka.
@gryfik1989: trochę chyba uogólniasz bo nie każdy architekt pójdzie na łatwizne i nie jestem pewny czy faktycznie bym sobie mieszkanie zaprojektował poprawnie i funkcjonalnie. Pytanie ile na to czasu by zeszło. Wszystko kwestia opłacalności. Ludziom pewnie często się opłaca brać bezpłatny urlop na takie rzeczy bo więcej zaoszczędzą niż zarobią ale nie zawsze się to opłaca
@kubako: @gryfik1989: też tak myślę, wiem że się da samemu ale to nie jest takie łatwe. Nawet niewiedzialbym co nie wiem. Pracuję w technicznym zawodzie i jak ktoś na własnej skórze nie spotkał się lub nie przerobił czegoś z razy to nie ma szans żeby dobrze i sprawnie pracował i wydaje mi się że z wykończeniem mieszkania jest podobnie. Ile laik musiałby się kształcić i przeglądać różnych materiałów żeby sobie
@LeopoldStuff po co urlop? Bierzesz chłopa od wykończen (najczęściej ktoś kto się w praktyce zajmuje robota więcej ci doradzi niż projektant z wiedzą czysto teoretyczną. Materiały ogarniasz po robocie plus parę dni urlopu na intensywniejsze dni.
@LeopoldStuff: zależy jakie będzie podejście i jak wyglądają ustalenia związane z projektem. W takiej cenie fajnie jakby już zawierał się nadzór.

Zastanów się czy do tak małego i zwykle standardowego wnętrza potrzebne Ci dokładne wizualizacje i zapytaj o ceny bez nich.


@incognito1234: wizualizacja jakoś znacząco nie będzie podnosić ceny, bo i tak trzeba zrobić projekt. No chyba, że ktoś to na kartce narysuje xD
@Lorenzo_von_Matterhorn: czytałeś co napisałem? Właśnie tak zrobi. Naszkicuje w programie graficznym i wyśle/ wydrukuje. Aranżacja wnętrza 50/ 70mkw to nie projekt biurowca czy 300 metrowego domu od zera tylko praca na jeden, dwa dni. Pokazujesz architektowi zdjęcia i mówisz co chcesz a on Ci to rozrysowuje, wykona rysunki techniczne + dzieli się wiedzą i pomysłami. Tyle i aż tyle. Wydałem 3k zł za 50mkw w Browarach Wrocławskich, w cenie kilka wizyt,