Wpis z mikrobloga

Chwila, chwila. Z wycieków wynika, że procesor graficzny zastosowany w PS5 PRO to trochę słabsza wersja RX 7800 XT, a CPU to podkręcona o 250 mhz wersja Ryzena 3800X. Taki komputer można złożyć za spokojnie 3,5-4k (bo ciężko będzie znaleźć odpowiednik tak słabego procka na AM5, więc trzeba będzie zbić go do jakiegoś budżetowego procka na AM4 jak Ryzen 5600X za 500 zł nówka). Kto o zdrowych zmysłach kupi PS5 PRO w tej samej cenie z droższymi grami, płatnym online i brakiem modów. xDDD Przecież zaletą konsol przez 3 ostatnie generacje było to, że konsole były wyraźnie tańsze niż porównywalny PC, a teraz nawet tego argumentu już nie ma. Teraz dodajcie sobie jeszcze fakt, że jesteśmy kilka miesięcy od 2025 roku, kiedy to wychodzą nowe Radeony RX8000, więc porównywalnego kompa złoży się jeszcze taniej jak wypuszczą nowe karty za parę miesięcy. Tutaj nawet odpada argument z grami na płytach, bo trzeba w to włożyć jeszcze parę stów dodatkowo za napęd, więc koniec końców ta konsola wyjdzie drożej niż porównywalny komp. Dosłownie sprzęt dla nikogo o zdrowych zmysłach.

#playstation #ps5 #ps5pro #pcmasterrace #sony #konsole
  • 120
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 15
@kidddddi:

ale wiesz ze gry lepiej działać bendą na tej konsolce

Bo? Tylko nie wyjeżdżaj mi z tą mityczną optymalizacją rodem z PPE, bo cię zabiję śmiechem. xD Taka ta optymalizacja, że najnowsze gry nawet w 720p natywnie na PS5 nie działały jak Star Warsy.

Sam rx 7800 jest za 2500-2600 zł chłopie

Za 2200 kupisz najlepszą wersję od Sapphire. Chyba nie znasz się na kompach coś.
  • Odpowiedz
@SonidoStark To było zabawne kilkanaście lat temu. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Odpalasz takiego budżetowego PC i kilkanaście dobrych minut siedzisz i dobierasz ustawienia. Konsole odpalasz i grasz.
  • Odpowiedz
  • 27
@Huntley: Tylko dopiero teraz to ma sens, bo masz DOSŁOWNIE TE SAME PODZESPOŁY W OBU DZBANIE. I te same bolączki, bo na natywnym PS5 gry działają tak samo słabo jak na prównywalnym RX 6700 (bez XT), optymalizacja specjalnei pod konsole to obecnie mrzonka.
  • Odpowiedz
@SonidoStark: konsole nie kupuje sie dlatego ze tansze. Konsole kupuje sie aby grac w exclusive danej platrofmy i co by sie nie p-------c z pecetami i konfiguracja. Sciagasz gre i grasz i nie martwisz sie czy nvidia wlasnie wydala nowe sterowniki na premiere gry.
  • Odpowiedz
  • 12
@Dragimir:

Konsole kupuje sie aby grac w exclusive danej platrofmy


I to jest fair argument, tylko problem jest taki, że Sony wypuszcza teraz swoje exy na PC z opóźnieniem kilku lat. No, ale jak ktoś chce grać na premierę to ok, ten argument ma przynajmniej sens.
  • Odpowiedz
@SonidoStark: @Dragimir No to akurat prawda, wygoda używania dowolnej konsoli jest często nie do przeskoczenia. Sam mam ps5, switcha, sprzedałem xboksa i kupiłem PC do gier. Ostatnio "zmarnowałem" 3h zabawą ustawień graficznych w Wukongu zamiast w niego grać XD.
  • Odpowiedz
  • 3
@nomadicgoogler: Najlepsze, że jak pisałem za parę miechów wychodzą radki RX 8000, więc tak jak teraz jesteś w stanie złożyć kompa na tych samych częściach co PS5 PRO w tych samych pieniądzach lub nawet taniej jak masz dobrego dostawcę to dosłownie za parę miechów złożysz go jeszcze taniej, bo karty porównywalne z obecnym RX 7800 XT będą w niższych segmentach cenowych niż 2200 zł.
  • Odpowiedz