Wpis z mikrobloga

Na giełdzie kieruj się przede wszystkim jedną zasadą: nie bądź pazerny. Wygrywają ci, którzy są wytrwali, na giełdzie nie ma łatwych pieniędzy i w dłuższej perspektywie jak będziesz łapczywy to przegrasz (chyba, że masz dużo szczęścia). Ktoś traci, żeby ktoś mógł zyskać. Ja zdecydowanie wolę mniejszy profit, ale stosunkowo pewny.
#gme #gielda
źródło: comment_161229164577p059nXV3H7avYYqMks2j.jpg
  • 21
@poczwar: To nie o to chodzi. Ukręciłem na GME 935$ a dziś wycofałem AMC na 9.05$ i ukręciłem +139$.
Dlatego, że AMC kupiłem po 4.42$ 25.01
Miałem w szczycie z AMC 480$, ale nie sprzedałem.
Generalnie mniej zyskałem ale nie straciłem.
W takie szaleństwa nie wchodzi się na górce. Szczególnie pokroju GME za 300$
@poczwar: żeby chociaż coś ciekawego w tym portfelu było, ale to są jedne z najpopularniejszych spółek. Ludzie od przeceny marcowej porobili po ponad 300% zysku, więc na prawdę Twój zysk nikomu nie imponuje, fajnie że zarabiasz, ale nie przesadzaj z tym gadaniem o 'pewności' i nie byciu łapczywym na giełdzie - nic nie jest pewne, CEO Twojej spółki coś chlapnie i poleci -10%, będzie bessa i też polecisz.
@Chuseok: ale to ty dzwonisz. Typ przychodzi ze swoimi mądrościami i analizą wsteczną, a pokazuje taki i nie inny portfel z jakimiś wypompowanymi spólkami technologicznymi. On może mieć pewność, że ja bym się tu nie mądrzył jak nasdaq czy tesla upadnie i sobie ryj rozwali.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@poczwar: Przecież GME się kupuje dla memów i żeby wkurzyć grubasa. To nie inwestycja.
Jak słusznie koledzy już Tesla, mimo, że jesteś do przodu była w cholerę przewartościowana. W końcu walnie (mimo że to super firma). Jak chcesz "w miarę pewny zysk" to przede wszystkim trzymaj się z dala od tego co modne i od tego co nie zarabia tylko sprzedaje marzenia.