Wpis z mikrobloga

#ekspresdokawy #ekspres #kawa

Jest ktoś w stanie polecić dobry ekspres kolbowy do espresso i raz na jakiś czas spienianie mleka? Zależy mi, żeby zajmował możliwie jak najmniej miejsca.
Mam dobry młynek pod espresso. Chciałbym zmieścić się w maks 1500 zł, choć im mniej tym lepiej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
A, może być używany, jak najbardziej.

Z researchu jaki zrobiłem przyszły mi do głowy takie cuda:
- Lelit Anna,
- Sage Bambino Plus,
- Ascaso Dream Electronic,
- Gaggia Classic - czytałem jednak, że jest sporo zabawy najpierw z nagrzaniem tego, potem często trzeba kombinować, żeby w ogóle trzymała temperaturę/ciśnienie itd., trochę opinie mnie zniechęcają (z drugiej strony dużo jest dobrych),
- Rancilio silvia (chociaż ponoć bez modyfikacji też nie ma co podchodzić)

Z góry dzięki za pomoc :) jakby ktoś miał też jakąś ciekawą ofertę to zapraszam PW ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 13
@Uncpy: Ja bym polecił La Pavoni. Europicola w cenie Rancilio.
Gaggia Classic kiedyś kosztowała 950 zł to się nawet opłacało, w pewnym momencie mocno podrożała. Ale odradzam ze względu na aluminiowy boiler (nie wiem czy nie było jakiejś serii ze stalowym).
Rancilio z kolei ma mosiężny boiler ale mnie odstrasza tandeta wykonania. Jak zobaczysz używki to widać że chromowany element przy kolbie to plastyk obdzierający się z farby. Na małym obrazku
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@LaCroix: Dedica fajne budżetowe rozwiązanie ale nie ma startu do wymienionych.

@Uncpy: Weź Ascaso Dream, na forum Caffeprego polskim znajdziesz przedstawiciela i serwisanta (popytaj lub poszukaj) i on może Ci rabat nagonić.

Ja osobiście wziąłbym Gaggie bo to klasyka i już ale uważam że jeśli podchodzisz praktycznie to Ascaso.

#!$%@?ąc już całkiem, ekspres IMHO sprawa jednak drugorzędna. Ja ideały strzelam z mocno budżetowego. Młynek dopilnuj.
@LaCroix: Jak go wyczyszczę dla następnego właściciela, pewnie koło czwartku, bo do dzisiaj był w normalnej eksploatacji.

Wczoraj do niego wrzuciłem nowe uszczelki i wymieniłem zaworek od pary na nowy typ (już bez zużywającej się uszczelki/zaworka).

Jedyny feler to jakieś dwa miesiące temu umarła środkowa pozioma linia w prawym segmencie wyświetlacza - zamiast 8 wyświetla się 0 itd.
@LaCroix: Ale bzdury xD widać, że nie masz pojęcia o czym piszesz, Rancilo Silvia to najlepiej wykonane ekspresy w cenie do 5k, robi je renomowana firma która słynie z gastronomicznych ekspresów po 100k.

A te ekspresy które mają odpryskujący plastik pewnie mają 5-10 lat z czego słyną te ekspresy, na reddit można często spotkać gości którzy mają je nawet 15 lat bez serwisowania.

@Uncpy: Jak zależy Ci na dobrym espresso
@LaCroix: A miałeś RS w rękach i porównanie do innych ekspresów? Wiesz co to stabilność temperaturowa, wiesz jak wygląda wnętrze RS? : D Tam w większości są gastronomiczne miedziane komponenty, wybitna wręcz stabilność jeśli dorzucimy PID, grube blachy, waga 2x większa niż konkurenci...

Czy całe swoje przekonanie wziąłeś z odpryskującego plastiku, ze starego zaniedbanego ekspresu na olx? xD