Wpis z mikrobloga

Mam 60 000 zł do wydania na samochód. Do pracy dojeżdzam 20 km w jedną stronę, z czego ok. połowa po dużym mieście. Zależy mi na tym, żeby auto było jak najtańsze w utrzymaniu, zarówno pod względem napraw jak i spalania (bardzo zależy mi na lpg). Skonfigurowałem sobie taką #dacia jak na obrazku.

Czy w tej cenie kupię coś lepszego, ale używanego? Czy ktoś kto w ogóle nie zna się na motoryzacji, nie trafi na minę, które będzie kosztować kilka tysięcy rocznie?

#motoryzacja #samochody
derton778 - Mam 60 000 zł do wydania na samochód. Do pracy dojeżdzam 20 km w jedną st...

źródło: comment_1612267935f2i2j8xwpoCi4w4xX7X6n2.jpg

Pobierz
  • 187
@derton778: Malo informacji ale w takim hajsie to skoda citigo dobrze wyposazona. Malo pali, tylko ze troche ciasna ale jak tylko Ty bedziesz jezdzic to da rade. A jak za ciasna to tez dobrze wyposazona fabie kupisz
Ekonomicznie bez sensu.
Jak naprawdę ci zależy żeby było najtańsze w utrzymaniu to oblicz sobie rzeczywisty koszt przejechania 1km. Strata wartości nowego auta góruje nad innymi kosztami. Kupując auto kilkuletnie, nawet uwzględniając jego naprawy okazuje się koszt przejechania 1km jest kilku krotnie niższy niż w przypadku nowego.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@derton778: jak zależy ci na ekonomi to rzuć sobie okiem na silniki renault dci, w wersji 110 konnej uważam że mocy mu nie brakuje.

Sam przerabiam już trzecie auto z tym silnikiem, w firmie mnóstwo tego lata na flocie, (sandero, dokery, clio, meganki) i nie słyszałem o problemach z tym silnikiem. Za 60 k myślę że kupisz już Meganke w kombi z sensownym wyposażeniem, jedyny minus to u mnie przy 50k
@derton778: Kupowanie nowego auta to pomysł 2/10 w takich pieniądzach. Kupujesz bo... bo chcesz mieć nowe? No i w 2 lata stracisz 15k na tym aucie. Bez sensu. Narzeczona za 40k zł kupiła Yarisa 2015 hybrid 80k przebiegu w automacie z Polskiego salonu i autko do miasta jest mega. Od 40k zaczynają się automaty z Polskiego salonu a skoro możesz jeszcze 20k dołożyć to na bank znajdziesz auto co ma 2+