Wpis z mikrobloga

Mam 60 000 zł do wydania na samochód. Do pracy dojeżdzam 20 km w jedną stronę, z czego ok. połowa po dużym mieście. Zależy mi na tym, żeby auto było jak najtańsze w utrzymaniu, zarówno pod względem napraw jak i spalania (bardzo zależy mi na lpg). Skonfigurowałem sobie taką #dacia jak na obrazku.

Czy w tej cenie kupię coś lepszego, ale używanego? Czy ktoś kto w ogóle nie zna się na motoryzacji, nie trafi na minę, które będzie kosztować kilka tysięcy rocznie?

#motoryzacja #samochody
derton778 - Mam 60 000 zł do wydania na samochód. Do pracy dojeżdzam 20 km w jedną st...

źródło: comment_1612267935f2i2j8xwpoCi4w4xX7X6n2.jpg

Pobierz
  • 187
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@derton778: sprawdź Skodę. Znajomy ma dużą firmę budowlaną jeździ nową Skodą i denerwuje się, jak jego żona za serwis w 3 letniej Toyocie płaci więcej, niż on. Na wykopie parę dni temu był spis, albo wykop o jakości aut po jakimś badaniu jakości. I właśnie skoda i Dacia wypadły lepiej, niż Mercedes volkswagen, czy audi
  • Odpowiedz
@derton778

Opcja 1. Elektryczny Leaf, Smart forfour lub BMW i3. Auta będą miały maks 50k przebiegu a baterie z realnym zasięgiem 200-309km. Auta masz całkowicie bez obsługowe (rozrządu, oleje, okładziny - to wszystko odpada). Do tego tanie OC, darmowy parking w mieście, jazda buspasem. I co najważniejsze - 6 zł za 100km ! Taniej się nie da :) Przy twojej jeździe będzie się lądował raz na blisko dwa tygodnie.

Opcja 2.
  • Odpowiedz
@derton778: Ja kupowałem Dacię Sandero Stepway równo rok temu. Nie wiem co będzie za 5 lat, ale póki co największy problem to lekkie szeleszczenie wentylatora. Za najniższą cenę nie można wymagać cudów i mógłbym to auto polecić... z tym że z nową serią - to wolę poczekać z 5 lat, gdy wyjdą na jaw potencjalne problemy i słabe strony.
  • Odpowiedz