Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2000
Codzienny namiar na bezpieczną aborcję bez podawania przyczyny.

Zmieniłam grafikę, bo nie tylko aborcja bez granic zajmuje się wsparciem osób w niechcianej ciąży. :)

Przypominam, że w Polsce nie będzie można już abortować dzieci z podejrzeniem zespołu Downa. Nie wszyscy wiedzą, że zespół Downa to w wielu przypadkach nie tylko zmienione rysy twarzy, ale także choroby współistniejące. Bardzo często są to wady serca, które wiążą się z wieloma operacjami, zabiegami czy rehabilitacją, co jest ogromnym obciążeniem dla samego chorego, jak i dla jego rodziny.

Bardzo wiele osób chorych na trisomię 21 ma upośledzenie umysłowe. W pewnym wieku zaczynają czuć popęd seksualny, czego nie rozumieją. Może to prowadzić to przykrych sytuacji z udziałem nie tylko przypadkowych ludzi, ale własnej rodziny.

I zanim wyskoczycie mi tutaj z tekstem, że na pewno uważam, że wszystkie płody z podejrzeniem zespołu Downa powinny być abortowane, to od razu mówię, że NIE. Nie jest to moja opinia. Uważam, że matka powinna mieć wybór czy chce wziąć na siebie tę potężną odpowiedzialność, czy jednak nie czuje się na siłach aby tego dokonać.

Jeżeli jesteś w niechcianej ciąży, to pamiętaj - nie jesteś sama!

4/31

#aborcja #codziennepowiedzkomus <- tag do czarnolistowania
Amishia - Codzienny namiar na bezpieczną aborcję bez podawania przyczyny.

Zmieniłam ...

źródło: comment_1612191079xAaHqE5DSoAErJIUvIVMV7.jpg

Pobierz
  • 161
  • Odpowiedz
tak postulatem bo nie widziałem go napisanego z sensem, a jestem ciekaw


@Deska_o0: no to ci go przed chwilą bardzo skróciłem i uprościłem. W jednym zdaniu "chcesz, płacisz, nie chcesz, nie płacisz", proste i zrozumiałe dla każdego ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
Ja tu z nadzieją że dowiem się czegoś pytam o

nie widziałem go napisanego z sensem

A ty mi w odpowiedzi

chcesz, płacisz, nie chcesz, nie płacisz", proste i zrozumiałe dla każdego


@MrPawlo112: wrzucić to w takiej formie do konstytucji i pora na CSa xD
  • Odpowiedz
@wojtas_mks: Niby jak? Wśród Konfy są miłośnicy szuryzmów, na przykład antyszczepionkowych teorii, czy przeczenia globalnemu ociepleniu. Jeśli pozbierasz do kupy wypowiedzi posłów Konfederacji, dojdziesz do wniosku, że masz do czynienia z antynaukowymi czubkami. Jak widać się kłóci, chyba, że wolisz udawać, że nic takiego się nie dzieje :D
  • Odpowiedz
wrzucić to w takiej formie do konstytucji i pora na CSa xD


@Deska_o0: a co chciałeś abym Ci #!$%@?ł całe A4 o tym że jeżeli mężczyzna chcę to płaci na dziecko a jeżeli nie chce to nie płaci ? No powiedz mi szczerze. Czym się różni wyskrobaniem dzieciaka ze strony kobiety od zamknięcia portfela ze strony mężczyzny, z czego te pierwsze chcą to robić na życzenie niezależnie od okoliczności więc jestem
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Reiter: Jeżeli chodzi o pytanie pierwsze, to wyżej już napisalam - aborcja prawna.
Co do pytania drugiego, to jednak matka przechodzi ciążę, więc mimo wszystko decyzja w tej kwestii powinna należeć do niej.
  • Odpowiedz
@MrPawlo112: widzę że też nie masz pojęcia jak to sformułować, a protekcjonalny ton sugeruje za nawet cię to nie obchodzi ¯\_(ツ)_/¯

faceci płacą na nieswoje dzieci bo są tego nieświadomi z tego co pamiętam to jest to mniej więcej 5-10% społeczeństwa, dla mnie to przerażająca wartość).

rozwiazanie tego problemu istnieje od lat i nazywa się test dna
  • Odpowiedz
widzę że też nie masz pojęcia jak to sformułować, a protekcjonalny ton sugeruje za nawet cię to nie obchodzi ¯_(ツ)_/¯


@Deska_o0: Nie piszę do Ciebie nie wiadomo jak górnolotnie, ale po prostu ciężko mi zrozumieć że potrzebujesz szerszego wyjaśnienia tak oczywistego (przynajmniej dla mnie i osób które również są za tym postulatem) zagadnienia jaką jest aborcja alimentacyjna. Mi by było zwyczajnie głupio i sam bym próbował to przemyśleć jeżeli nie mógłbym
  • Odpowiedz
@MrPawlo112: ale ja nigdzie nie prosiłem o wytłumaczenie aborcji alimentacyjnej bo znam ten termin, a chciałem poznać gotowy postulat, prosiłeś o niego więc błędnie założyłem że istnieje i podzielisz się źródłem ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
prosiłeś o niego więc błędnie założyłem że istnieje i podzielisz się źródłem


@Deska_o0: sam na potrzeby odpowiedzi spróbowałem na szybko znaleźć, ale jak zauważyłeś, nie udało mi się ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz