Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mirki, jakiś gość na moim osiedlu prowadzi wypożyczalnię samochodów. Mieszkańcy nie mają gdzie parkować a typ parkuje całą flotę przed swoją klatką. Wypożyczalnia to spółka z o.o., zarejestrowana pod innym adresem. Parking należy do wspólnoty mieszkaniowej, każdy członek wspólnoty (w tym właściciel wypożyczalni) ma jakiś udział.
Na zdjęciu krzyżykami zaznaczona flota wypożyczalni (zdjęcie z grupy osiedlowej).
Czy ktoś miał podobną akcję? Czy da się coś z tym zrobić? Czy ktoś zna prawnika który ma doświadczenie z tego typu sprawami?
#wroclaw #prawo #pytaniedoeksperta

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #6016d6405e3a1c000abb4309
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Precypitat
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 15
  • Odpowiedz
Gdyby wypożyczalnia była zarejestrowana w bloku, to na podstawie art. 12 ust. 3 ustawy o własności lokali, możecie przegłosowować większe opłaty od takiego "biznesmena". W tek sytuacji chyba zostaje tylko uchwała o sposobie korzystania z nieruchomości wspólnej, przez jakieś podzielenie parikingu. Ewentualnie gruba akcja, czyli pozew z art. 16 tej ustawy o sprzedaż lokalu, którego właściciel czyni korzystanie z nieruchomości wspólnej uciążliwym. Generalnie, środki są jakieś dostępne, szukajcie prawnika specjalizującego się w
  • Odpowiedz
TerminowaKochanka: @fiman

Tak tak, fobie społeczne. Niedawno było znalezisko o człowieku, który za bardzo się wychylił, zgłosił toksyczny dym z komina pewnego zakładu bo chce żyć zdrowo, i dostał za to srogi #!$%@? od przedsiębiorcy.
Wsadź sobie swoje konfrontancje problemów. Od tego są prawnicy i policja, a nie niewinny człowiek leży połamany bo trafił na janusza psychola.

Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
  • Odpowiedz
OP: @tigga Nie ma kamer
@fiman, @mudkipz, @Tenczlowiektutaj Konfrontacja i prośby nie pomogły. Gość uprzykrza życie sąsiadom od lat i doskonale zdaje sobie sprawę z faktu, że nie jesteśmy zachwyceni jego działalnością na naszej części wspólnej. Dodatkowo typ ma bogatą historię https://tvn24.pl/wroclaw/wroclaw-zatrzymanie-podejrzanych-o-oszustwa-reklamowe-700-firm-i-osob-moglo-stracic-pieniadze-4648228?fbclid=IwAR1TK9HkAqUeyvA3tgactG0-2BzQFDsGbVdXg8p4hcrAoNxZbbgUelqk6EM
@as92, szlaban nie pomoże, gość jest właścicielem mieszkania.
@yogi18, @ElCidX, @pan_warell a jakieś legalne rozwiązania?
@neonGlou tak
@fishery Bardzo dziękuję- cenna rada. Skontaktuję się
  • Odpowiedz
OP: @przeczki Cumplu, wołam tutaj, dodały się dwa wpisy z jednym ID i teraz mogę odpowiedzieć tylko tutaj. Odpowiem postem z grupy osiedlowej:
""Chleba i igrzysk"
Pewien właściciel pewnej firmy, który mieszka na pewnym osiedlu, zapewnił mnie, że jego flota dwuśladów zniknie. Poprosił mnie również abym usunął pewien link z pewnej grupy. Na dodatek ten pan, a raczej wyrośnięte dziecko po krótkiej rozmowie nie zdecydował się na napisanie przeprosin i ewentulnych
  • Odpowiedz
OP: @Stragan, @szasznik, @Zwykly_Czlowiek, @szyszynka, @Dawisek, @cebulkowa
Wołam plusujących komentarz o wątpliwościach- rozumiem i wszystko wyjaśniam w tym wątku, w razie wątpliwości moje odpowiedzi do posta dodają się tutaj (jakiś bug na anonimowych). Moim celem było zebranie informacji i pomysłów jak sprawę rozwiązać w miarę szybko, legalnie i bezproblemowo dla sąsiadów. Niestety nie da się tego szybko połączyć. W tamtym poście nie ma żadnej nagonki na
  • Odpowiedz
OP: @Impulsator, @DBR9, @dupasmoka, @ShineLow, @gameval, @cgn21
"znowu wykopki zaczęły wypisywać jakieś negatywne komentarze bo jakiś inny wykopek wrzucił link bez potwierdzenia, że to dokładnie ta wypożyczalnia xD"

To ta wypożyczalnia, komentarze pisaliśmy sami, po nieskutecznych próbach polubownego rozwiązania sprawy. Jakiś facet podobnej postury co właściciel wypożyczalni w biały dzień przebija opony prawidłowo zaparkowanych innych samochodów w tym miejscu. Nikt go za rękę nie złapał, trudno
  • Odpowiedz