Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 10
Koreczki, wczoraj się szczepiłem na koronawirusa i dziś się czuję wyjątkowo wujowo.
Łamie mnie we wszystkich kościach. Oczy łzawią. Głowa boli. Gluta też trochę dostałem.
Dreszcze i na zmianę fale gorąca.
Nie napiszę, że nie polecam bo pewnie lepiej tak niż wypluć płuca do respiratora ale nie ma funu.
Żeby chociaż chip już działał i bym mógł pisać do was bezprzewodowo za pomocą tylko myśli ale niestety nic z tego ()

Dajcie plusika żeby szybko przeszło, ych...

#koronawirus #szczepienia #chip
  • 12
@rysiekryszard: DNA każdego człowieka zaraz po urodzeniu jest już w dużym stopniu naznaczone przez fragmenty różnych wirusów.

Aż 8% ludzkiego DNA pochodzi od wirusów, które wdarły się do komórek rozrodczych przodków człowieka ok. 40 mln lat temu. Wirusy przeważnie pozostają uśpione, jednak w pewnych okolicznościach mogą się obudzić i przyczynić do powstawania groźnych chorób.

https://www.tygodnikprzeglad.pl/wirusy-spia-dna/
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@rysiekryszard: w 2019 miałem chemioterapię i pod jej koniec też jakiś dziwny stan zapalny płuc, przy którym na ostrym dyżurze wylądowałem z bólem klaty.
Także może lepiej, żebym się zaszczepił ale zdycham dziś srogo...
AstraZeneca poszła. To nie jest ta mRNA tylko bardziej tradycyjna szczepionka.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@rysiekryszard: też o tym trochę czytałem. Owszem, każda z tych szczepionek zawiera materiał genetyczny. Pfizer (tak samo jak Moderna) ma mRNA, które trafia prosto do rybosomów w komórce, pominąwszy jądro komórkowe. AstraZeneca ma jakiś zmodyfikowany wirus z doczepioną doń sekwencją kodującą białka takie jak koronawirusa. Ale idzie normalną drogą, trafia do jądra komórkowego, które tłumaczy DNA na instrukcje RNA i dopiero to z jądra idzie do rybosomu.

Pfizer i Moderna swoje