Wpis z mikrobloga

Dzisiaj z chłopakiem odebraliśmy klucze do naszego pierwszego domu.
Po paru miesiącach oczekiwania na koniec budowy w końcu możemy się przenosić ()

Mordka mi się cieszy w sumie i #chwalesie bo rodzice mówili, że nic mi się w życiu nie uda.
Wiem, że ten dom to nic specjalnego jak na wykopowe standardy, ale mam tylko 24 lat więc cieszę się, że mam już coś swojego ʕʔ

#uk #nieruchomosci #dom #mamopatrz
Amiioy - Dzisiaj z chłopakiem odebraliśmy klucze do naszego pierwszego domu.
Po paru...

źródło: comment_1611855080bK0ilrfKFlj1VGdJiy5WZW.jpg

Pobierz
  • 207
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@pedros92: To jest dotacja tylko na nowo wybudowane domy w Szkocji jeżeli nigdy się nie kupiło wcześniej żadnej posiadłości . Na mieszkania i domy starsze jest Help to buy i oni dają trochę mniej pieniędzy.
@Amiioy: Gratki nowego domu! :D Mogłabyś bardziej rozwinąć historię budownictwa? Samo zdjęcie kuchni mnie mocno zaciekawiło. Jak to wygląda jeśli chodzi o wentylację i kanalizację? Podobno masa jak nie prawie wszystkie domy w uk mają problem z wilgocią
via Wykop Mobilny (Android)
  • 17
@Amiioy: czy w Waszym wypadku wykup help to buy oznacza spłatę po ówczesnej wycenie?
Czy macie jakikolwiek cladding na domu i czy ta podsufitówka wymaga formularza EWS1?
Czy płacicie ground rend czy to jest freehold?
Pamiętajcie o zarejestrowaniu appliances na extended warranty.
Pamiętajcie o serwisowaniu boilera i retention tank jeśli macie.
Pamiętajcie o wymianie lub czyszczeniu filtrów w okapie i heat recuperation systemie jeśli macie.
Jeśli chcecie używać attic jako storage
@Kowixx: Jestem w tym samym wieku co OP i również pracuje w UK. Wiec mogę mieć taki sam dom z dziewczyną w każdej chwili. Po prostu pytam o realne poczucie własności domu który jest na kredyt bo moim zdaniem jest wcześnie na nazwanie go swoim, w rozumieniu swoim własnym.
z help to buy equity loan jest ta lipa ze to oddajesz potem i tylko w ratach po 5% czy 10% wartości domu. W zasadzie to jak byś miał dwa mortgage.


Tak, ale to wychodzi dwie raty i ogarnięte. Zanim zaczną lecieć procenty, to masz spłacone. Np. jeśli bierzesz chatę za 160k, a help to buy za 30k, to możesz dwa razy spłacić po 15k i po robocie.

No i nówki są
@Amiioy: Ciekawe jak wyglada porównanie z PL.
Zakładam ze 80m to koszt budowy w 300k idzie zamknąć, pewnie 350 z działka w jakimś odpowiedniku „pod Glasgow” w PL.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@bigpaws: jakbyś przeczytał komentarze to byś wiedział że oboje włożyliśmy tyle samo pieniędzy ;).

@furcio: tutaj uwielbiają wykładziny i sztuczna trawę w ogródku. Po tym co widziałam do tej pory wykładzina w kuchni by mnie nie zdziwiła jakoś bardzo.

@Matrioszkawkieszeni: dziękujem bardzo, Tobie też powodzonka i pozdrowionka ()

@Eli_Cohen: Halo. Pomyłka

@silentpl: W momencie kiedy będziemy chcieli to spłacić będziemy