Wpis z mikrobloga

Dzisiaj z chłopakiem odebraliśmy klucze do naszego pierwszego domu.
Po paru miesiącach oczekiwania na koniec budowy w końcu możemy się przenosić ()

Mordka mi się cieszy w sumie i #chwalesie bo rodzice mówili, że nic mi się w życiu nie uda.
Wiem, że ten dom to nic specjalnego jak na wykopowe standardy, ale mam tylko 24 lat więc cieszę się, że mam już coś swojego ʕʔ

#uk #nieruchomosci #dom #mamopatrz
Amiioy - Dzisiaj z chłopakiem odebraliśmy klucze do naszego pierwszego domu.
Po paru...

źródło: comment_1611855080bK0ilrfKFlj1VGdJiy5WZW.jpg

Pobierz
  • 207
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Budo: ja patrzę w Londynie okolice E3 i E20 i różnice są konkretne. One bed używany 300-350k gdzie nowy 400-450k. Two bed to samo, używany 400-450k a nowe ponad 500k tam to już nawet nie patrzę bo to po za zasięgiem na razie

W sumie jak mówisz przy 160k to ma sens. Ja liczyłem pod te 350-400k to wtedy 5% to już konkretna kwota.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@InivaridU: Co jest dziwne to oni tutaj nie chcą udostępniać żadnych planów. Dzisiaj spytałam czy są jakieś plany czy coś na temat tego która ściana jest ściana główna to mi powiedzieli, że oni takich dokumentów nie wydają i jak chcemy coś zmieniać to do urzędu i kogoś zatrudnić do sprawdzenia przed zrobieniem czegokolwiek. ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Amiioy: aha. No to 12% z ówczesnej wartości pewnie będzie się dało wziąć z nowej hipoteki tylko że podskoczy Wam rata. Pytanie zatem czy jak skończy się Wam obecny fixed term to będziecie mogli zrobić remortgage na kolejny fixed term bez wykupywania Councilu?
Formularz nie potrzebny jeśli nie ma cladding.

Aha. Sprawdźcie czy jest grupa na FB dla Waszego osiedla :)

Stokrotnie gratuluję zaparcia i kupna domu w tak młodym
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@siepan: Nie jestem tutaj wystarczająco długo.
@TAKATA_: Nie kojarzę typa ale po wyszukaniu widzę że mam go na czarnej liście ( ͡º ͜ʖ͡º)
Raczej nie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Darten: każdego miesiąca oszczędzają górę forsy bo nie płacą komuś do kieszeni spłacając im dom lecz sobie. W międzyczasie ten dom urośnie na wartości z tych £210k między 2-5 procent z roku na rok co sprawi że jak spłacą połowę do drugą taką sumę będą mieli w wartości domu.
  • Odpowiedz
@Amiioy: no ale jak już masz własny dom, to chyba powoli możesz zacząć pisać bez polskich znaków i zaczynać wpisy od "a u nas w UK..." ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@silentpl: EWS1 jest tylko do nieruchomości powyżej 15m czy 18m przynajmniej tak mi mówią wszędzie. Do tego rzeczy wybudowane po 2019 są raczej wolne od tego.

Na 99% jak bank dał kasę na kredyt to się upewnił ze dom jest wolny od tego problemu bo koniec końców chcą odzyskać kasę jak przestaną płacić.
  • Odpowiedz