Wpis z mikrobloga

Dzisiaj z chłopakiem odebraliśmy klucze do naszego pierwszego domu.
Po paru miesiącach oczekiwania na koniec budowy w końcu możemy się przenosić ()

Mordka mi się cieszy w sumie i #chwalesie bo rodzice mówili, że nic mi się w życiu nie uda.
Wiem, że ten dom to nic specjalnego jak na wykopowe standardy, ale mam tylko 24 lat więc cieszę się, że mam już coś swojego ʕʔ

#uk #nieruchomosci #dom #mamopatrz
Amiioy - Dzisiaj z chłopakiem odebraliśmy klucze do naszego pierwszego domu.
Po paru...

źródło: comment_1611855080bK0ilrfKFlj1VGdJiy5WZW.jpg

Pobierz
  • 207
  • Odpowiedz
już się nie zalapiemy jako ze teoretycznie nie jestesmy first time buyers (mimo ze jestesmy)


@adriano30: możesz rozwinąć co was zdyskwalifikowało z programu first time buyers?
  • Odpowiedz
@Budo: z help to buy equity loan jest ta lipa ze to oddajesz potem i tylko w ratach po 5% czy 10% wartości domu. W zasadzie to jak byś miał dwa mortgage.

No i nówki są droższe używki. Sam tak patrzyłem ale zdecydowałem się brać rynek wtórny. W zasadzie różnica to jest £100k. A często stoi koło siebie. Przy czym mówię o mieszkaniach Max 10 letnich.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@towbie: spoko - lata temu cwaniaki tescie wzieli chate na nazwisko zony zeby dostac mdm, a moi rodzice sie rozwiedli i w obawie przed tym ze ojciec zwieje z pannicą przepisali chate na mnie i rodzenstwo, wiec juz automatycznie z pkt widzenia programu nie jest to moja pierwsza nieruchomosc i sie nie kwalifikujemy. Jedyne co moge zrobic to przepisac te chaty w Polsce i dostac nizszy stamp duty, takze tyle. Moja
  • Odpowiedz
Ma ktoś może jakieś info o co chodzi z tym first to buy z wysp, to jest bezzwrotne? Wygląda to jak inny świat w porównaniu z polską gdzie musisz mieć 100k za "apartament" 30 m^2 i jescze masz większą marże w banku.
  • Odpowiedz
210,000 funtów w okolicach Glasgow. 11k depozytu + skorzystanie z pomocy Help to Buy od rządu. Minimum depozytu jakie akceptują teraz banki na kredyt to 15% ceny domu


@Amiioy: no ale 15% od 210 tys. to 31,5 tys. to czemu wystarczyło 11?
  • Odpowiedz