Wpis z mikrobloga

Kiedyś, dobre kilka lat temu (przed tvpis) widzialem w tvp że Polska przoduje w eksporcie krwi w europie, trochę mnie to #!$%@?ło bo oddawałem wtedy krew powiedzmy regularnie i ciągle trwała kampania jak to krwi brakuje w kraju. Ostatnio szukam danych o tym w necie i w ogóle nie mogę znaleźć czegokolwiek, ani potwierdzenia, ani zaprzeczenia.
Pomoże któryś mirek, bądź mirabela? Chętnie bym wrócił do oddawania krwi ale nie z tą informacja gdzieś z tyłu głowy.
#krwiodawstwo #sluzbazdrowia #zdrowie #pytanie
  • 9
@aderonis: o co chodzi? Trwa ciągle medialna kampania że w Polsce dla Polaków brakuje krwi ale sobie ją eksportują w dużych ilościach? To brakuje czy mamy wystarczajaco by eksportować? Nie ma informacji, nie ma pytania o zgodę. Trochę jest to oszustwo wobec krwiodawcow wprowadzając ich w błąd że ta krew komuś pomaga.
Wyrażam zgodę, aby pobrana ode mnie krew i jej składniki zostały wydane za opłata do podmiotów leczniczych z przeznaczeniem do celów klinicznych, zgodnie z art. 19.1 ustawy z dnia 22 sierpnia 1997 r. o publicznej służbie krwi (Dz. U. 2014 poz. 332 i Dz. U. 2016 poz. 823).

Data ……………… Podpis krwiodawcy ………………….

Wyrażam zgodę, aby osocze, uzyskane z pobranej ode mnie krwi pełnej lub pobrane ode mnie metodą aferezy, w przypadku
@YodaMonster W ankiecie możesz nie wyrazić zgody + krew jest sprzedawana do Niemiec ponieważ mają tam fabryki które z krwi wytwarzają leki które później od nich odkupujemy ponieważ w Polsce nie mamy takich fabryk. Koniec końców i tak komuś pomożesz a co za różnica z jakiego kraju?
@whhiefvocjs: bo sam leczę się w tym kraju i nie wyobrażam sobie sytuacji że zabraknie dla mnie krwi bo se wyjechała. Płacę podatki na służbę zdrowia też w tym kraju i w moim interesie jest by tutaj niczego nie brakło bo mam na to jakiś wpływ. Skoro u nas brakuje, nie importujemy to po co export.

Co do sprzedaży do Niemiec, masz jakieś dane? Nie żebym Ci nie wierzył ale cały