Wpis z mikrobloga

Kilka miesięcy temu postanowiłem jeździć zgodnie z przepisami. Jak 50 to 50 a jak 90 to 90.
Ta zmiana to było trochę jak z rzucaniem fajek albo wyjściem z innego nałogu. Nie ukrywam, że na początku było ciężko. Jeżdżę autem, które ma 150 KM (wiem, wiem - to na standardy wykopowe jak skuter) i nie raz miałem ochotę "depnąć".
Przestawianie się trwało kilka miesięcy. A jakie są moje obserwacje?
- Mniej frustracji na drodze. Nie #!$%@? się sam tylko #!$%@? innych. Czy może być coś lepszego?
- Nie stresujesz się czy nie ma gdzies policji. Janosika można odinstalować
- Czas jazdy z punkty A do do B jest tylko kilka minut dłuższy (robię 350 km dziennie)
- Jedziesz sobie spokojnie, słuchasz muzyki, podziwiasz widoki, jesteś mniej zestresowany

Jakie probleby?
- Tiry i ich jazda na zderzaku i miganie światłami drogowymi. Wysyłam po prostu filmy na Policję i dostają mandat za nieprawidłowe używanie świateł drogowych (mam kamerkę z tylu)
- Ludzie, którzy potrafia cię wyprzedzić, zajecać drogę i zatrzymać cię aby dać ci nauczkę. Tutaj też kamera się przydaje. W 2 sytuacjach obie sprawy zakończyły się utratą prawa jazdy przez tych debili.
- #!$%@? znaki. Autentycznie często nie wiesz jakie jest ograniczenie prędkości mimo iż skupiam się na znakach. Naprawdę to jest w Polsce #!$%@?.
- Znaki "Teren zabudowany" nie odbijają światła. Jako jedyne tak mają. Dlaczego? #!$%@? wie.

Wymieniam teraz auto i zamówiłem sobie z funkcją Travel Assist, która dostosowuje prędkość ze znaków i nawigacji i to powinno byc dużym ułatwieniem w takiej jeździe.

Polecam wszystkim ten styl życia. Im będzie nas więcej to inni będą musieli się do nas dostosować a nie my do nich na drodze.

#polskiedrogi #motoryzacja #drogi #polska #policja
  • 290
@anas_lex: Oszczędzici nie maja u mnie znaczenia. Auto firmowe :)

@KawaJimmiego: trasa mieszana. DK i autostrady. To, ze ktos mnie wyprzedza to zadnen problem. A oszczędności w czasue nie sa duze bo srednia predkosc niewiele sie zmienia. Zawsze sa jakiss swiatla, ciągniki, rowerzyści.

@kupkesobieciagne: Manual. Auto firmowe wiec nawet nie patrze na to :) Disel 2.0 tdi 4x4

@bedist: a jak jest 10 to jade 10.

@kaaban:
@motyk: wszystko sie zgadza na krajówkach, jazda 140 na autostradzie wydluza czas podrozy z 4 do 5.5 godziny u mnie :D na niecałych 500 kilometrach
@motyk: Ale jakbym ci jechał przed tobą 40km/h i byś nie mógł mnie wyprzedzić, bo dla mnie np. 40 to jest bezpieczna prędkość, a nie jakieś szatańskie 50, to już by ci para spod głowicy leciała, co nie?
Jak nie łapiesz frustracji, gdy dojeżdżając do świateł zmieniają się na żółte, a następne zmienią się jak tylko zdążysz wystartować z obecnych, gdzie przy 70 miałbyś zieloną falę, to raczej łoisz na boku
- Ludzie, którzy potrafia cię wyprzedzić, zajecać drogę i zatrzymać cię aby dać ci nauczkę. Tutaj też kamera się przydaje. W 2 sytuacjach obie sprawy zakończyły się utratą prawa jazdy przez tych debili.


@motyk: No tutaj już fikoł i widać, że wymyślasz, policja nie informuje cię o sposobie w jaki została ukarana osoba z nagrania, które im wysłałeś xD
@Megawonsz_dziewienc: sprawy zakończyły sie w sądzie. Policja tez informuje o wysokosci mandatu. Czesto tez policjant do ciebie zadzwoni i powie jak sie sprawa zakończyła.

@tellet: jakby ktos jechal przedemna 40 to je jechałbym za nim 40. Co za problem? A jak 30 to 30. Wyprzedzę jak bede mial mozliwosc. Nie trzeba wody pic aby cieszysz sie zyciem i nie frustrować takimi #!$%@?. Nigdzie nie napisalem, ze jade ponizej dozwolonej predkosci
No jadąc krajówką średnio 120-140 będę dużo szybciej niż jadąc 90.


@XIONC_CI_MORDE_LIZAL: no właśnie średnio. Często robię trasę 2/3 autostradą reszta krajówkami i tylko trochę po mieście. Jak uda mi się zrobić średnią 90km/h to uważam to za bardzo dobry wynik i zwykle świadczy to o tym, że ruch był niewielki, a na autostradzie nie oszczędzam paliwa, tylko jadę 150 jak mam możliwość (realne, nie licznikowe). Na średnią 120-140km, to musi
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@motyk: Że ci nie szkoda czasu i życia na to.
Sam jeżdżę spokojnie i nie muszę mieć kamerki by próbować innych umoralniac na drodze i szczycić się tym kogo to nie przyblokowalem bo, "hehe" spieszył się.

Uważam też, że dużo ograniczeń prędkości w tym kraju jest często z dupy określona stąd nie trzymam się ich dosłownie ale też nie przekraczam 80 w zabudowanym.

Szkoda życia na utrudnianie go sobie i innym.
@motyk > Raz tylko byłem w sądzie bo koleś #!$%@?ł taką imbę, że policja odstąpiła od mandatu tylko skierowała sprawę do sądu

Co takiego gościu odwalił? Zaintrygowałeś mnie
Tamowanie ruchu to wykroczenie rowniez

@motyk: W obecnych warunkach wystarczy, że będzie mokra nawierzchnia i nikt się nie dowali. Poza tym takie 50 czy 90 to maksymalna dozwolona prędkość, wolniej możesz jechać zawsze, byleby nie "specjalnie", a czy "specjalnie" to już ci mało kto będzie chciał stwierdzać, dopóki nie zaczniesz jechać np. 15..

Nie trzeba wody pic aby cieszysz sie zyciem i nie frustrować takimi #!$%@?

To pogratulować cierpliwości oraz
2x większe spalanie


@enron Ty masz samochód w ogóle? Jakikolwiek?

@XIONC_CI_MORDE_LIZAL: Tak. Ryjąc co chwila maksymalne obroty żeby jak debil wyprzedzić dwa auta zużyjesz w #!$%@? więcej paliwa. Bo mówimy o jeździe krajówką w normalnych warunkach, gdzie praktycznie cały czas masz tłok.
Dostajesz tylko na koniec pismo z danymi tego kierowcy i to jak został ukarany.


@motyk: kurde bele serio dostajesz info jak został ukarany, bo mi to śmierdzi fejkiem. Byłem na policji i nie mają obowiązku, chęci i nawet powinności przekazywania takich informacji typie więc potwierdź to jakimiś dowodami czy coś XDDD

sprawy zakończyły sie w sądzie. Policja tez informuje o wysokosci mandatu. Czesto tez policjant do ciebie zadzwoni i powie jak