Wpis z mikrobloga

Kilka miesięcy temu postanowiłem jeździć zgodnie z przepisami. Jak 50 to 50 a jak 90 to 90.
Ta zmiana to było trochę jak z rzucaniem fajek albo wyjściem z innego nałogu. Nie ukrywam, że na początku było ciężko. Jeżdżę autem, które ma 150 KM (wiem, wiem - to na standardy wykopowe jak skuter) i nie raz miałem ochotę "depnąć".
Przestawianie się trwało kilka miesięcy. A jakie są moje obserwacje?
- Mniej frustracji na drodze. Nie #!$%@? się sam tylko #!$%@? innych. Czy może być coś lepszego?
- Nie stresujesz się czy nie ma gdzies policji. Janosika można odinstalować
- Czas jazdy z punkty A do do B jest tylko kilka minut dłuższy (robię 350 km dziennie)
- Jedziesz sobie spokojnie, słuchasz muzyki, podziwiasz widoki, jesteś mniej zestresowany

Jakie probleby?
- Tiry i ich jazda na zderzaku i miganie światłami drogowymi. Wysyłam po prostu filmy na Policję i dostają mandat za nieprawidłowe używanie świateł drogowych (mam kamerkę z tylu)
- Ludzie, którzy potrafia cię wyprzedzić, zajecać drogę i zatrzymać cię aby dać ci nauczkę. Tutaj też kamera się przydaje. W 2 sytuacjach obie sprawy zakończyły się utratą prawa jazdy przez tych debili.
- #!$%@? znaki. Autentycznie często nie wiesz jakie jest ograniczenie prędkości mimo iż skupiam się na znakach. Naprawdę to jest w Polsce #!$%@?.
- Znaki "Teren zabudowany" nie odbijają światła. Jako jedyne tak mają. Dlaczego? #!$%@? wie.

Wymieniam teraz auto i zamówiłem sobie z funkcją Travel Assist, która dostosowuje prędkość ze znaków i nawigacji i to powinno byc dużym ułatwieniem w takiej jeździe.

Polecam wszystkim ten styl życia. Im będzie nas więcej to inni będą musieli się do nas dostosować a nie my do nich na drodze.

#polskiedrogi #motoryzacja #drogi #polska #policja
  • 290
  • Odpowiedz
- Tiry i ich jazda na zderzaku i miganie światłami drogowymi. Wysyłam po prostu filmy na Policję i dostają mandat za nieprawidłowe używanie świateł drogowych (mam kamerkę z tylu)

- Ludzie, którzy potrafia cię wyprzedzić, zajecać drogę i zatrzymać cię aby dać ci nauczkę. Tutaj też kamera się przydaje. W 2 sytuacjach obie sprawy zakończyły się utratą prawa jazdy przez tych debili.


@motyk: szanuję ( ͡° ͜ʖ ͡
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@hpiotrekh:


@motyk: tu już #!$%@? januszerkę xD Pamiętaj, że tir nie hamuje i nie przyspiesza tak jak osobówka, zwłaszcza na wzniesieniach i nie zawsze warto się trzymać sztywno 50 na 50, co sam zauwazyles patrząc na znaki.


Wiesz, nie mam kija w dupię i jak tir chce mnie wyprzedzić to grzecznie mu ustępuje. TIRy mają ten problem ze oni lubia jechac 80km/h niezależnie od znaków jakie istnieją. A przepisy są dla nich takie same jak dla innych. A jazda przez 5km - 20 cm za zderzakiem jest po prostu słaba i ryzykowana
  • Odpowiedz
@kodishu: Czasem trzeba pomyśleć o innych na drodze? Masz rację. Tak samo jak TIRy uczestnikiem ruchu są dzieci na rowerach, piesi. Tak więc niech zaczną oni myśleć o innych uczestnikach ruchu. Problem nie jest TIR jadący 60 km/h. Najczęściej oni lecą 80, 90.
Ich terminy i pauzy mnie mało obchodzą. Tak można tłumaczyć sobie wszystko. Niech inaczej ich spedytorzy im planują trasę, pracę. On ma płacone za czas więc w
  • Odpowiedz
@motyk: Ooo, you're in for a treat. Tempomat adaptacyjny to ukulturalniacz jazdy #1. Wciskasz guzik, masz totalnie w dupie wszystko, dojeżdżasz - może te 5-10 minut wolniej, ale dużo mniej zmęczony.

A tak w ogóle to potrójny plus.
  • Odpowiedz
miałem to samo jak przesiadłem się z 90koni na 170koni xD Kiedyś to jazda na krawędzi do odciny, żeby utrzymać tempa najszybszym autom na drodze


@pan_warell: 205 koni 420 niutów fabryczne - nikomu nie muszę nic udowadniać, ale czasem trzeba przedmuchać dpf :))
  • Odpowiedz
@motyk: i nie szkoda ci czasu a użeranie się z dzięciołami? piszesz ile to spraw miałeś - to jest ten chill? xd
a kamerki nie zapewnią ci bezpieczeństwa jak rozpędzony tir wjedzie ci w dupę i zrobi z twojego auta kanapkę więc owszem przepisy ale głowy żaden system nie zastąpi - polecam ten styl
  • Odpowiedz
  • 0
@sailor_73: Jeden facet o malo nie rozjechal dziecka na pasach a drugi mial problemy z agresja. Przeszedłbym obok tego obojętnie? Bo szkoda ci czasu?
  • Odpowiedz
  • 0
@sailor_73: Mysle ze 90% społeczeństwa nie ma na sumieniu próby rozjechania pieszego na pasach :) to ten marines ktory nalezy sie pozbywać z drog :)
  • Odpowiedz
przecież wykopowicze jeżdżą tylko rowerami więc 150KM to potężna maszyna


@haraszox11: Nie obrażaj pan! To jest forum dla programistów 15k. Tu auto zaczyna się od 300koni - dopiero wtedy można spokojnie wyprzedzać.
Popatrz przykładowo na takich przeciętnych mirków jak @daeun czy @dopeboiYSL jakimi autami jeżdżą ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@motyk: nie wiem skąd wziąłeś te prędkość tira 90. Tak dużym atutem w zabudowanym, po krętej drodze nie jest się łatwo poruszać. Może trafiłeś kiedyś na jednostkowy przypadek wariata. Nie wykluczam. Jeżdżę dużo, rocznie około 80k km. i tiry są wg mnie raczej zawalidrogami i zwalniaczami ruchu. Ale tak, mnie też irytują kierowcy, którzy niezależnie od ograniczenia jadą 50, nieważne czy znak 70 czy 90. Dobijają mnie ci, którzy włączając
  • Odpowiedz