Wpis z mikrobloga

#elektronika robiłem oświetlenie na power led do akwarium. Zasilacz był 60W niby z zabezpieczeniem przeciw przeciążeniowym, przeciwzwarciowymboraz przeciwprzepięciowym. Do niego podłączyłem sterownik programowalny 24/7 oraz dla testu tylko 2 tory prądowe. 8 diód + sterownik, pobór mocy około 10W. Jakiś czas działało ok i poczułem brzydki zapach, ale nie czułem od zasilacza gorąca. Wyłączyłem. Pomyślałem, że po prostu pierwszy raz odpalam to jest to zapach "nowe elektroniki". Po ponownym podłączeniu po kilku minutach jak hukło :( ma ktoś pomyśl co mogłem zrobić źle? Może po prostu wszystko zrobiłem ok, ale ten zasilacz no name był wadliwy? Do sterownika co prawda były juz podłączone kable minusowe. Ściemnianie przez pwm, ale plusów ich nie podłączałem
frontendowiec - #elektronika robiłem oświetlenie na power led do akwarium. Zasilacz b...

źródło: comment_1611469936YjpfJMwYNDBhmFCkltuvPM.jpg

Pobierz
  • 31
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@frontendowiec: Może popatrz na to z tej strony, że przynajmniej nie spłonął ci dom pod twoją nieobecność. Oszczędzanie na zasilaczach impulsowych, które pracują ciągle podłączone do sieci, szybko i boleśnie się mści.
  • Odpowiedz
to teraz nie wiem czy kupować nowy dobry. Zraziłem się do elektroniki, ale z drugiej strony szkoda, bo na profil, diody itd

wydałem 200 zł


@frontendowiec: ile dałeś za zasilacz? Też robiłem ostatnio belkę ale mniejszą, 13 w za ok 100 zł, tyle że na zwykłym driverze bo sam sterownik przewyższał wartość całej belki. Prócz sterownika i zasilacza coś jeszcze potrzeba by to działało? Chcę zrobić drugą, tylko już ze
  • Odpowiedz
@Lucider5: Tak, da się tak zrobić. Ja miałem mieć 5 szeregów. 8500k, czerwone, niebieskie, bursztynowe i 6500k. Zasilacz 30 zł no name niby z zabezpieczeniami. W sumie to myślę o sprzedaży tego sterownika
  • Odpowiedz
@frontendowiec: no tak, ale możesz tak robić mając tylko 6500k, 8500k, white full spectrum i niebieskie. Wschód ustawiasz tak żeby 8500k i niebieskie rozświecały się szybciej niż reszta i będzie taki niebieski efekt, a wieczorem zostawiasz niebieskie i 8500 trochę dłużej niż reszta żeby też było tak niebiesko, i np na noc zostawiasz tylko niebieskie na małą moc. Z tego co czytałem to tak najfajniej to wygląda, jak się używa
  • Odpowiedz