Wpis z mikrobloga

Pierwsze w życiu #mirkowyzwanie i ile frajdy sprawiło! (ʘʘ)
Wylosowane questy:
a) Własnoręcznie zbuduj karmnik (nie musi być z drewna, Internet jest pełen inspiracji) dla ptaków i zamontuj go w ogrodzie lub na balkonie. Sfotografuj ptaki, które go odwiedziły.
b) Znajdź w Internecie jakąś ciekawą akcję charytatywną i dołącz do niej
c) Napisz wiersz sylabiczny o zimie (min. 10 wersów)

Wybór padł na budowę Bird Terminal Eat'n'Go a.k.a. Karmnik ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Dobrze, że nie musiał być z drewna bo to mogła by być ciężka przeprawa xD
Więc pomysł padł, by wykorzystać druk 3D do ogarnięcia czegoś dla tych żywych statków powietrznych ( ͡º ͜ʖ͡º)
Item lista niezbędna do realizacji:
1) drukarka 3D
2) trochę filamentu
3) aluminiowa rura fi 25mm
4) obejma stalowa do montażu rury na balkonie
5) projekt karmnika
6) plastikowa butelka 0.5 l
7) ziarno ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Modelowanie w CADach to dla mnie czarna magia, więc posiłkowałem się tym co udało mi się znaleźć w kategorii karmniki. Trochę dłubania, edycja, modyfikacje, dorobienie uchwytu montażowego spełniającego mój koncept, kilka godzin druku i powstał gotowy produkt ( ͡º ͜ʖ͡º)

Po złożeniu wszystkiego do kupy, nastał czas na przecięcie wstęgi i uruchomienie tego wspaniałego terminalu lotniczego! ( )
Na razie zainteresowanie znikome ( ͡° ʖ̯ ͡°) Obawiam się, że problemem może być tez wysokość - 4 piętro i stąd niewielkie zainteresowanie ptactwa. ( ͡° ʖ̯ ͡°) No cóż pożyjemy, zobaczymy, widok na karmnik ciągle mam, więc jak coś podleci to kątem oka zobaczę, że coś wylądowało i zaczyna podbierać pożywienie (ʘʘ)
Karmnik też na razie stoi 2 godziny, więc może więcej czasu musi upłynąć, aby się nowina rozniosła po okolicy, że powstał nowy punkt żywnościowy :D
Terminal jest pierwszej klasy bo oprócz pożywienia, dostępne jest także poidełko! ( ͡º ͜ʖ͡º)
Jak dorwę jakieś ptactwo, które się pożywia i nie odleci to czasu zrobienia zdjęcia to obiecuję je też zamieścić ( ͡° ͜ʖ ͡°)
super_tux - Pierwsze w życiu #mirkowyzwanie i ile frajdy sprawiło! (ʘ‿ʘ)
Wylosowane ...

źródło: comment_1611395770BIsgDSWrSuJl7Fnf4b3aJT.jpg

Pobierz
  • 27
  • Odpowiedz
@faramka: Teraz uświadomiłem sobie, dlaczego może być mały ruch ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Przecież restauracje powinny być zamknięte! ( ) a tam gdzie otwarte to się boją przychodzić ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Dokarmiam ptaki kilka lat już więc mogę troszkę powiedzieć - o tej porze roku ptaki mają już swoje upatrzone miejścówki (balkony) gdzie ludzie wystawiają pożywnie i głównie tam tylko będą przylatywać (chyba że nikt nic u was nie wystawiał i ptaki się wyniosły dalej).
  • Odpowiedz
nie musi być z drewna


lista niezbędna do realizacji:

1) drukarka 3D


Ciekawe to czasy, kiedy projekty karmników w internecie nie wymagają drewna, bo zdobycie go jest widziane jako potencjalny problem, ale dostęp do drukarki 3D już nie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  • Odpowiedz
@super_tux: Widzę, że jesteś dumny ze swojego projektu. Ale może wyjaśnisz z czego? Z tego, że drukarki 3d użyłeś do zrobienia karmnika? Przerost formy nad treścią. Ale przed kolegami będziesz szpanował jaki to ty (specjalnie z małej litery) masz na balkonie karmnik. Może byś lepiej wykorzystał drukarkę 3d?
  • Odpowiedz
  • 3
@super_tux pozdrawiam, mam podobny, ale u mnie wisi na świątecznej wstążce. Problem w tym, że ptaki zrobiły straszny syf na balkonie u mnie i sąsiada niżej, wszędzie jest pełno ziarna(akurat dzisiaj mi sie skarżył). Ma ktoś pomysł jak to zrobić żeby ptaki nie syfiły (akurat dobrze że niema kup), Inny karmik? Inne ziarno? Ja akurat mieszkam na 2 piętrze i widzę pole z balkonu. Jeżeli chodzi o ptaki to widzialem tylko jednego,
Meciek - @super_tux pozdrawiam, mam podobny, ale u mnie wisi na świątecznej wstążce. ...

źródło: comment_16114378447V20DAVqqeIvbKRFYDHNV3.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz