Wpis z mikrobloga

Pierwsze w życiu #mirkowyzwanie i ile frajdy sprawiło! (ʘʘ)
Wylosowane questy:
a) Własnoręcznie zbuduj karmnik (nie musi być z drewna, Internet jest pełen inspiracji) dla ptaków i zamontuj go w ogrodzie lub na balkonie. Sfotografuj ptaki, które go odwiedziły.
b) Znajdź w Internecie jakąś ciekawą akcję charytatywną i dołącz do niej
c) Napisz wiersz sylabiczny o zimie (min. 10 wersów)

Wybór padł na budowę Bird Terminal Eat'n'Go a.k.a. Karmnik ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Dobrze, że nie musiał być z drewna bo to mogła by być ciężka przeprawa xD
Więc pomysł padł, by wykorzystać druk 3D do ogarnięcia czegoś dla tych żywych statków powietrznych ( ͡º ͜ʖ͡º)
Item lista niezbędna do realizacji:
1) drukarka 3D
2) trochę filamentu
3) aluminiowa rura fi 25mm
4) obejma stalowa do montażu rury na balkonie
5) projekt karmnika
6) plastikowa butelka 0.5 l
7) ziarno ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Modelowanie w CADach to dla mnie czarna magia, więc posiłkowałem się tym co udało mi się znaleźć w kategorii karmniki. Trochę dłubania, edycja, modyfikacje, dorobienie uchwytu montażowego spełniającego mój koncept, kilka godzin druku i powstał gotowy produkt ( ͡º ͜ʖ͡º)

Po złożeniu wszystkiego do kupy, nastał czas na przecięcie wstęgi i uruchomienie tego wspaniałego terminalu lotniczego! ( )
Na razie zainteresowanie znikome ( ͡° ʖ̯ ͡°) Obawiam się, że problemem może być tez wysokość - 4 piętro i stąd niewielkie zainteresowanie ptactwa. ( ͡° ʖ̯ ͡°) No cóż pożyjemy, zobaczymy, widok na karmnik ciągle mam, więc jak coś podleci to kątem oka zobaczę, że coś wylądowało i zaczyna podbierać pożywienie (ʘʘ)
Karmnik też na razie stoi 2 godziny, więc może więcej czasu musi upłynąć, aby się nowina rozniosła po okolicy, że powstał nowy punkt żywnościowy :D
Terminal jest pierwszej klasy bo oprócz pożywienia, dostępne jest także poidełko! ( ͡º ͜ʖ͡º)
Jak dorwę jakieś ptactwo, które się pożywia i nie odleci to czasu zrobienia zdjęcia to obiecuję je też zamieścić ( ͡° ͜ʖ ͡°)
super_tux - Pierwsze w życiu #mirkowyzwanie i ile frajdy sprawiło! (ʘ‿ʘ)
Wylosowane ...

źródło: comment_1611395770BIsgDSWrSuJl7Fnf4b3aJT.jpg

Pobierz
  • 27
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Wysokość nie jest problemem, moja matka karmi na 12 piętrze i przychodzą (nie syfią, tj karmik jest umieszczony tak, że syfią tylko jej na balkon). Problemem jest to, że ptaki nie wiedzą o nowym karmniku. Trzeba poczekać dłuższy czas, może przypadkiem któryś się natknie i rozpowie. Ale to może trwać miesiącami.
  • Odpowiedz
Jako dziecko, zrobiłam z tatą karmnik kartonowy, taki kolorowy! Mieszkaliśmy na parterze i nie pamiętam czy po jednym, czy po dwóch dniach, ktoś go ukradł...(,) Bardzo mi było przykro... Jednak cieszę się, że w dzisiejszych czasach ludzie już tak nie kradną, można mieć światełka i inne rzeczy nawet na parterze i nikt się na nie nie łasi.
  • Odpowiedz