Wpis z mikrobloga

@udgz nie ma wyjątków, na wszystkich kierunkach się da. Mam znajomego który studiuje jednocześnie dwa, chyba najbardziej wymagające kierunki jakie można studiować (medycyna i prawo) do tego z doskoku pracuje i raczej nieogarniecie życia studenckiego mu też nie grozi. Ja bym tak nie dał rady, ale najwyraźniej jest to możliwe.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@modzelem: Na niektórych kierunkach pewnie tak. Czy to znaczy, że trzeba?

@udgz: Patrz pan, zacząłem pracować (2-3 dni w tygodniu) dopiero w drugiej połowie czwartego roku. Minęło już sporo lat od studiów. Nie płacze ( ͡° ͜ʖ ͡°) Szanuję tych którzy potrafią to pogodzić, ale przywalanie się do tych co robią inaczej to brak rigczu.

@tomislawniepelka: Nie odnoszę się do jej obecnej sytuacji. Ogólnie w kiju mam co inni robią ze swoim życiem dopóki nie koliduje to z moim. Jeżeli ciągnie jakieś zasiłki to niech
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@greyson: płatny staż - mówi to Panu coś, Panie Ferdku? One są często dostosowane czasowo pod studenta, nauczą więcej niż studia (jeśli są w branży, a nie byle jakie), a do tego równie często gwarantują fajny wpis do CV i wystarczająca wypłatę żeby się utrzymać i jeszcze sobie odłożyć.

Później po studiach często jest tak, że ktoś z mgr slinz startuje dopiero na staż, a Ty właśnie zrobiłeś inż, a
  • Odpowiedz
@lubiemeble: No i w sumie dobrze dla niej, jeśli nie ma konieczności pracy, to lepiej niech się uczy, kiedy jak nie teraz? Czasem czytam jak to ludzie pracują na pełen etat od pierwszego roku, a potem te same osoby narzekają, że studia są nic niewarte i nic z nich nie wynieśli. Ciekawe czemu?

Inna rzecz, że z tego co pamiętam, to ja akurat często robiłam coś poza studiami, a to
  • Odpowiedz
@MojWlasciciel: a co kurna, już jak skończy człowiek 17 lat to ma harować i uczyć się i ograniczać swoje hobby przez to? Patologia, w tym czasie powinno się robić to co lubi, a nie marnować dzieciństwo harując i rezygnują z wielu znajomości czy innych dróg rozwijania. Też mam 20 lat i nie pracuję bo studiuję, zresztą na studiach mam za dużo zajęć i jakbym pracował to bym nie zdał na
  • Odpowiedz
Masz 2 osoby, takie samo wyksztalcenie, wiek, pochodzenie, ta sama wiedza, takie samo doswiadczenie zawodowe po studiach - czyli zadne.

Roznica jest taka, ze jedna osoba w CV ma prace wakacyjne, ktore byly przed lub w trakcie studiow, a druga ma wpisane hobby "zwiedzanie swiata na koszt rodzicow". Ktora z nich zatrudnisz do pierwszej powazniejszej pracy w zawodzie?


@sylwek2k: Sytuacja, która nigdy nie będzie miała miejsca, podobnie jak #!$%@? obrazki
  • Odpowiedz
Sytuacja, która nigdy nie będzie miała miejsca, podobnie jak #!$%@? obrazki z internetowych zagadek dot. PRAWA JAZDY xD


@XpedobearX:

wbrew pozorom bardzo czesto ma taka sytuacja miejsce... bo wyksztalcenie i tak w wiekszosci miejsc nie ma zadnego znaczenia, plec nie ma zadnego znaczenia, wiedza nie ma zadnego znaczenia (bo wszyscy kandydaci bez doswiadczenia praktycznego i tak gowno wiedza). I to wszystko nie ma znaczenia, bo trzeba przyjac kogos do pracy,
  • Odpowiedz
@sylwek2k: Chyba żartujesz xD Przyjmie się, może jak to będzie stanowisko zbieractwa po raz kolejny. Przyjmie się osobę, która będzie bardziej dynamiczna, bardziej rozgarnięta czy cokolwiek innego z umiejętności interpersonalnych, które dają pozytywne wrażenie rekruterowi, że taka osoba da sobie radę. Nie wspominam już o podstawowym kryterium: niższe oczekiwania finansowe ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Przecież zbieranie truskawek nie musi oznaczać bycia pracowitym, a po prostu dla
  • Odpowiedz
@Ciemny7 i tak nie zdasz z braku organizacji czasu( ͡° ͜ʖ ͡°) nawet jak zdasz to nie wróżę świetlanej przyszłości, skoro nie widzisz drogi pomiędzy "harując" a "hobby". Albo rabotanie na magazynie albo kąkuter? No nie( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Patrz pan, zacząłem pracować (2-3 dni w tygodniu) dopiero w drugiej połowie czwartego roku. Minęło już sporo lat od studiów. Nie płacze ( ͡° ͜ʖ ͡°) Szanuję tych którzy potrafią to pogodzić, ale przywalanie się do tych co robią inaczej to brak rigczu.


@zagu: Nikt się do nikogo nie przywala, po prostu mówię jak jest( ͡° ͜ʖ ͡°) Jeśli ktoś ma za
  • Odpowiedz
@MojWlasciciel: Widać właśnie jak ci na ego zrobiła ta pierwsza gówno praca za kilkanaście zł per h za 17 lat
piszesz o lasce 21 że ziemniaków nie potrafi obrać.

Powiodło wam się różnie w życiu, ty pracowałeś, ona nie i tak naprawdę to sporo osób idzie do pracy po studiach, zresztą wszystko zależy od studiów, bo ciężko robić np lekarskie czy informatyczne i jeszcze zapyerdalać w weekendy. Jeszcze rozumiem psychologie
  • Odpowiedz