Wpis z mikrobloga

Nie samą wołowiną człowiek żyje, dlatego dzisiaj wleciały bieda steki z wieprza.

Testuję coraz to nowsze rzeczy przygotowane techniką sous vide i dzisiaj padło na schab. W zamrażarce na kolejne przepisy czeka już łopatka (planuję zrobić szarpaną wieprzowinę sous vide) oraz paski żeberek (tutaj jeszcze nie mam pomysłu).

Pokroiłem schab na dość grube kotlety (1700 mięsa na 5 porcji), przyprawiłem solą, pieprzem, czosnkiem granulowanym i chilii, a do tego dołożyłem masło, ząbki czosnku i rozmaryn i zapakowałem próżniowo. W nocy leżało w lodówce, a dzisiaj trafiło do 60 stopniowej kąpieli na 4 godziny.

Chyba nigdy nie jadłem tak dobrego schabu ()

#sousvide #keto #gotowanietomojapasja #gotujzwykopem
Pobierz MiszczJoda - Nie samą wołowiną człowiek żyje, dlatego dzisiaj wleciały bieda steki z ...
źródło: comment_1611338054ESzcjpm6QT94h61vePV9mL.jpg
  • 31
@MiszczJoda wytłumacz laikowi - po co jest ten kontener i cyrkulator? Czy nie można by było po prostu gotować takiego worka w garnku z wodą przez te 4h?
Czy po ugotowaniu i wyjęciu z worka coś jeszcze robisz z tym mięsem?
@ElCidX: https://pl.aliexpress.com/item/32948674040.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.4a555c0fkoegKP ja używam tych. W garnku można, szczególnie jak robisz jakieś szybkie rzeczy. Ale kontener zapewnia lepszą izolację cieplną dzięki pokrywie, no i nie paruje tyle wody. Można zrobić budżetowe wersje ze starej lodówki turystycznej z wyciętym otworem w pokrywie albo inne cuda (poszukaj w google).

@g455: No ale jak chciałbyś gotować worek przez 4 godziny? We wrzątku? W tej metodzie chodzi o dokładną kontrolę nad temperaturą bo każdy
@MiszczJoda yyy no ale w kuchence można regulować gaz :) Ja mam zwykłą gazową, ale bez problemu można utrzymać te 70 stopni. Wiem, bo kiedyś mierzyliśmy jak stara musiała ugotować jakiś tajemny składnik do ciasta. To nie jest tak, że woda zacznie wrzeć po pewnym czasie xD Chyba nigdy nie próbowałeś tak gotować, ale zwykła kuchnia też da radę. Nie mówiąc już o indukcji gdzie masz aż 9 poziomów regulacji.
@g455: no można ale to będziesz stał przy gazie i cały czas zmieniał program? Do teka potrzebujesz na przykład 54 stopnie przez 2 godziny albo do żeberek ustaloną temperaturę przez ponad 1 dzień, jak sobie to wyobrażasz? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@siepan: jakim postem? Wprowadzili już jakiś przymus?
@depeszowiec: Ja w sumie robiłem pierwszy raz więc nie chciałem przesadzać z przyprawami żeby poczuć głównie smak mięsa więc przyprawiłem jedynie solą, pieprzem, czosnkiem granulowanym i kroplą oliwy z oliwek i tak wrzuciłem do worków. W wodzie siedziały 3 albo 4 godziny w 75 stopniach (robiłem z kością).

Możesz zrobić bez kości i wtedy nawet krócej możesz to trzymać. Wzorowałem się na tym przepisie: https://www.youtube.com/watch?v=dAp5oZkZxqs

A jak chcesz coś bardziej skomplikowanego