Wpis z mikrobloga

Nie samą wołowiną człowiek żyje, dlatego dzisiaj wleciały bieda steki z wieprza.

Testuję coraz to nowsze rzeczy przygotowane techniką sous vide i dzisiaj padło na schab. W zamrażarce na kolejne przepisy czeka już łopatka (planuję zrobić szarpaną wieprzowinę sous vide) oraz paski żeberek (tutaj jeszcze nie mam pomysłu).

Pokroiłem schab na dość grube kotlety (1700 mięsa na 5 porcji), przyprawiłem solą, pieprzem, czosnkiem granulowanym i chilii, a do tego dołożyłem masło, ząbki czosnku i rozmaryn i zapakowałem próżniowo. W nocy leżało w lodówce, a dzisiaj trafiło do 60 stopniowej kąpieli na 4 godziny.

Chyba nigdy nie jadłem tak dobrego schabu ()

#sousvide #keto #gotowanietomojapasja #gotujzwykopem
MiszczJoda - Nie samą wołowiną człowiek żyje, dlatego dzisiaj wleciały bieda steki z ...

źródło: comment_1611338054ESzcjpm6QT94h61vePV9mL.jpg

Pobierz
  • 31
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Oastry: Wyrwałem na listopadowych promocjach na Aliexpress poniższy zestaw za 270 zł (teraz jak sprawdziłem to bez promocji wychodzi 405 złotych za to samo... ( ͡° ͜ʖ ͡°)).

Biolomix 2nd Generation IPX7 Waterproof Sous Vide Immersion Circulator Vacuum Slow Cooker with
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@MiszczJoda: ja kiedyś wsadziłam szparagi na kąpiel do cyrkulatora i do dzisiaj śnią mi się po nocy. Zajebista szamka wychodzi z cyrkulatorów.
  • Odpowiedz
@SHOGOKI: Ja gotuję sam dla siebie i mieszkam w miarę sam (dzielę wynajmowane mieszkanie). Ale jak rodzicom coś zrobię to chwalą i rozumieją moje fanaberie, więc raczej ze zrozumieniem nie mam problemów :D
  • Odpowiedz