Wpis z mikrobloga

Oglądanie Bosakiej, to jeden z moich ulubionych guilty pleasure. Otyła babka jest ekspertem żywieniowym, w jakimś stopniu zrozumiałbym gdyby miała gigantyczną wiedzę teoretyczną i przekazywała ją w prosty sposób, ale jej teorie (które przedstawia jak prawdę objawioną) są co najmniej ciekawe tutaj parę z nich które rzuciło mi sie w oczy:
- w pieczywie jest kreda i gips
- tłuszcze nasycone zapychają żyły
- węglowodany są złe
- tłuszcze są złe
- barwniki spożywcze w słodyczach powodują nadpobudliwość u dzieci (nie cukier z tych słodyczy xD)
- izotoniki nie różnią sie niczym od płynu do mycia szyb bo maja ten sam barwnik i "dużo różnych dodatków".
- emulgatory są szkodliwe bo sklejają żywność
- fosforany w płatkach trują dzieci i wypukują im wapń z kości

Skoro taki laik jak ja wyłapie tyle bzdur to coś jest chyba nie tak. Babka jest uosobieniem wszystkich artykułów dietetycznych z "Pani Domu", "Naj" itp. często mówi jedno, żeby w innym filmie powiedzieć coś zupełnie sprzecznego. Wydaje się zupełnie nie rozumieć norm dodatków do żywności, jak małe ilości tych "chemicznych dodatków" są prawnie dopuszczone. Praktycznie nie słyszałem żeby kiedykolwiek wspominała o ujemnym bilansie kalorii.

https://www.youtube.com/watch?v=EbyuBfC9-NI
jeden z śmieszniejszych filmików, tutaj otyła babka poucza otyłą parę czego nie jeść i co robić żeby schudnąć, ciekawe czy ona ma lodówkę pełną marchewki i sałaty i własnoręcznie wędzonej szynki bez soli xD

#dieta #zdrowie #tvn #mikrokoksy bo niezły dzik z niej
Pobierz
źródło: comment_1611050418PapPWbJQxXTCIYzgOs3CSN.jpg
  • 74
Jej mąż ma chyba jakieś wysokie stanowisko w TV


@privi19: A nie jest ambasadorem?

@RamzesXIII: Patrzysz przez pryzmat roku 2021 gdzie większość Polaków już jako tako wie co wpieprza, a jeżeli nie wie to jest to świadoma ignorancja. Ona zaczynała swój program kiedy większość wykopów jeszcze robiła w nocnik, a producenci żywności mieli złote czasy, karmiąc Polaków MOMem, odpadami, barwionym pieczywem, serem który nie jest serem (i nie chodzi tu
@ImYourPastClaire chyba sobie jaja robisz xD
A dokładnie akapit

że jest jedną z osób dzięki której jakość pożywienia w marketach jest lepsza, bo wzrosła świadomość ludzi, a ona do tej świadomości dołożyła sporą cegiełkę.


Tak na pewno gdyby większość wiedziała,że wszelkie maści E w składnikach produktu są przebadane naukowo i dopuszczone do spożycia i nie są niezdrowe to bym się z tobą zgodził ale ona odradza kupowania produktów z składnikiem gdzie pojawiają
@Usunelem_Konto: Gówno prawda - ty chyba nigdy nie oglądałeś żadnego z tych programów, bo ona wielkrotnie przy omawianiu dodatków "E" rozwiewała wątpliwości i mówiła, które z nich są całkowicie bezpieczne, a które mogą (brak wystarczającej liczby badań albo przy dawce dla konia) wywoływać niepożądane efekty. Obejrzyj sobie S09E05, S02E05 "Wiem co jem i wiem co kupuję" oraz S03E07 programu "Co nas truje".
To, że zwiększyła świadomość konsumentów w Polsce to fakt,