Wpis z mikrobloga

Hej Mirki mam plan w niedalekiej przyszłości 2-3 lataemigrować na jakiś dłuższy czas . Ale napotkałem tutaj problem bo nie wiem gdzie może być wygodnie dla cudzoziemca. Myślałem o 5 krajach #wielkabrytania #niemcy #irlandia #holandia i #francja . Z każdym krajem mam mały problem bo na przykład Francuzi nie lubią/nie chcą porozumiewać się po Angielsku (jedyny język obcy jaki umiem) a Niemcy i Holendrzy ponoć robią to słabo. w UK wiadomo co jest problemem brexit i trzeba tam jakieś wizy załatwiać nie wiem jak to wygląda ale nie sądzę ze to coś ciekawego , ale nie wiadomo jeszcze jak to się rozwinie. a co do Irlandii wydaje mi się ze może tam być tam dla mnie nudno ,wole bardziej duże miasta a sam kształcę się na marketingowca i reklamodawcę na wsiach takie wykształcenie nie jest raczej potrzebne. Z góry dzięki
.
#emigracja #polacyzagranica #brexit #uniaeuropejska #polacynaemigracji #londyn #glasgow #berlin #anglia #amsterdam #podroze #pytanie
  • 23
@T_U_R_A_S: Irlandia (poza Dublinem, Cork, Galway, Limerick) to tak, jakbyś się przeprowadził do do https://www.google.ie/maps/@52.3928049,22.0246356,3a,75y,173.95h,88.48t/data=!3m6!1e1!3m4!1svSfTopMzeBB4BGufObWGqw!2e0!7i13312!8i6656?hl=pl (miejsce wybrane dość przypadkowo). Oczywiście jest "ładniej", ale infrastruktura zbliżona. Sam znam dobrze Limerick i to jest miasto wielkości np. Grudziądza, a w zasadzie to nawet nieco mniejsze. https://www.google.ie/maps/@53.4900714,18.755708,3a,75y,33.55h,93.4t/data=!3m7!1e1!3m5!1sFw1QQRvf1lGyGUvKxU6pFg!2e0!6s%2F%2Fgeo0.ggpht.com%2Fcbk%3Fpanoid%3DFw1QQRvf1lGyGUvKxU6pFg%26output%3Dthumbnail%26cb_client%3Dmaps_sv.tactile.gps%26thumb%3D2%26w%3D203%26h%3D100%26yaw%3D112.37632%26pitch%3D0%26thumbfov%3D100!7i13312!8i6656?hl=pl Irlandia jest świetna jeżeli jesteś albo wysoko wykwalifikowanym specjalistą albo bardzo młodą osobą która przecierpi 2-3 lata żeby fizycznie pracować przy ciężkich/nieciekawych/nużących pracach. W małych firmach zwykle
@T_U_R_A_S:

kształcę się na marketingowca i reklamodawcę


Nie wiem jak dobry byś musiał być żeby w Holandii z samym angielskim znaleźć pracę blisko tej branży za rozsądne pieniądze. W Holandii 94% ludności zna chociaż jeden język obcy, 75% dwa, a 35% trzy ( ͡º ͜ʖ͡º) No i teraz konkurujesz na rynku z miejscowymi, którzy znają perfekcyjnie angielski, niderlandzki i często jeszcze jeden język, mają studia i
@T_U_R_A_S: dwa języki to trochę mało by móc pracować gdziekolwiek za granicą, w Holandii raczej dobrej roboty nie znajdziesz bez języka, chyba że masz rekomendacje to bym aplikował już online i przyjechał na gotowe.
słabo mi się ten język podoba głównie wymowa


@T_U_R_A_S: no to postaw sobie pytanie po co chcesz wyjechać - bo jeżeli żeby używać pięknego języka to ucz się francuskiego ( ͡º ͜ʖ͡º)

dwa języki to trochę mało by móc pracować gdziekolwiek za granicą


@Greensy : x2, polski jest w zasadzie niezbyt przydatny i można go nie liczyć jako "język obcy", więc minimum to angielski + język
@T_U_R_A_S: może Ukraina? w okolicach Lwowa mówią po polsku.

Bawi mnie Twoje podejście, piszesz o emigracji "na dłużej", a Twój plan #!$%@? się na tak prostych kwestiach jak niechęć do nauki języków i "jakiś tam wizach". Jeśli kształcisz się na "marketingowca i reklamodawcę" to wypadałoby wiedzieć że większość komunikatów reklamowych kierowanych jest w lokalnym języku ergo wypada go znać xD
" pytanie po co chcesz wyjechać"

głównie dla zachodniej polityki i możliwości rozwoju. W Polsce takich możliwości nie ma dużo zazwyczaj pracujesz za jednym biurkiem całe życie a podatki na rozwój własnej firmy są dosyć spore. A z tą polityką to nie chce za bardzo w to wchodzić przecież to wykop nie wyszło by z tego nic dobrego ()
@uki_uk: wcześniej mocno planowałem wielką brytanie i nauczyłem sie tego języka na poziom zaawansowany tylko sam wiesz co sie stało sam byłem w Londynie i mam tam znajomych tylko jak by mnie mieli po roku z tego kraju wyrzucić to nie było by fajnie
@geuze:

x2, polski jest w zasadzie niezbyt przydatny, więc minimum to angielski + język lokalny.


Nie do końca, było nie było polska jest dość popularnym marketem zbytu wielu produktów jak i serwisów holenderskich. Sam się zdziwiłem, no ale jest jak jest
@Greensy: nie do końca to mam na myśli :) Po prostu znalezienie dla holenderskiej firmy kogoś, kto mówi po Polsku w Holandii lub po prostu znalezienie pracownika w Polsce i ogarnia angielski do komunikacji jest banalnie proste, Polaków (również wykształconych) jest na pęczki i przy niższym szczeblu to można jak w ulęgałkach przebierać.
nauczyłem sie tego języka na poziom zaawansowany


@T_U_R_A_S: no i to jest jakiś plan. Co prawda mogłeś się ogarnąć 3 tygodnie temu, kiedy statusy osiedleńcze rozdawali w UK jak świeże bułeczki. Nie zagłębiałem się w nowy system, ale podejrzewam że wygląda tak jak w większości państw anglosaskich, zatrudnij się w starcomie, denstsu czy u innych havasów i męcz dupę o przeniesienie. Jak nie do w Dublinie masz googla i fb
@T_U_R_A_S: nie chce mi sie czytać całego wątku, ale w okolicy Amsterdamu naprawdę ciężko spotkać Holendra który nie potrafi gadać po angielsku (nie mówiąc o reszcie). Ludzie w wieku 60 paru lat bardzo często gadają lepiej niż większość Polaków po szkole średniej. Oni mają w telewizji programy po angielsku od wielu lat, poza tym holenderski to połączenie niemieckiego z angielskim (w skrócie).