Wpis z mikrobloga

@graf_zero: w Polsce współczynnik urbanizacji to 60%, a na Ukrainie 70%.

Nie wyjaśnia to tak wielkich różnic na mapie. No i nie wyjaśnia tego, czemu skoro wszędzie poza Polską tak czysto w powietrzu, to współczynnik śmierci z powodu zanieczyszczenia powietrza jest już u naszych sąsiadów podobny i zgadza się z intuicją, mówiącą, że w byłych demoludach wszędzie jest źle pod tym względem.

Może ta mapa z Twojego wpisu to po prostu
Pobierz s.....i - @graf_zero: w Polsce współczynnik urbanizacji to 60%, a na Ukrainie 70%. 
...
źródło: comment_1610988273ZFj3XZbaVpVthPhdGLfKF4.jpg
@skitarii: Mapę wygenerowałem dziś rano, prosto ze strony accuweather. To nie jest "skopiowane z twittera", czy coś.
Dodałem tylko podpis.

Natomiast trzeba pamiętać że takie ekstremalne wyniki to głównie efekt pogody. Ektremalnej pogody w Polsce - duży mróz, wyż, brak wiatru.

JEŚLI (nie wiem jak było) na Ukrainie było nieco cieplej, ciśnienie niższe, wilgodność większa, albo wiało - to takiego wyniku nie będzie
Tak tak, propagandowy fejk.


@Thunderlane: gdzie tam jest Ukraina i Białoruś? Przecież to do nich się odnosiłem.

Potwierdzasz tylko, że panuje ogromna propaganda w tym temacie, skoro otwarcie manipulujesz i chcesz mapą czystego Zachodu udowodnić, że na Ukrainie i Białorusi jest lepiej niż w Polsce.
@graf_zero: na Ukrainie jest podobna pogoda co w Polsce.

Mają jakieś dziwne dane tam, bo wychodzi na to, że w Kijowie wskaźnik PM2.5 wynosi tylko 5, podczas gdy w Paryżu jest on 4 razy większy, choć mają tam też 7 stopni na plusie, a nie - 14 jak w Kijowie.
Może po prostu na Ukrainie i Białorusi jest mniej czujników więc i dane mniej dokładne. Na mapie Airly np. jest raptem kilka czujników w tamtym rejonie.


@Thunderlane: no właśnie, więc ta mapa jest kłamliwa i ekstrapoluje dane z punktowo rozmieszczonych czujników na jakieś gradienty, jakby te czujniki co kilometr byly rozmieszczone.

Nigdy nie negowałem tego, że na Zachodzie jest lepiej, zwłaszcza przez gaz do ogrzewania domów i normy, ale ekologiczna Ukraina
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@skitarii: w takim razie podziel się źródłem które powie nam jaka jest realna sytuacja. Bo tak się składa, że mam możliwość zapytania przynajmniej dwóch osób które mieszkają na Białorusi o jakość powietrza. Ale w sumie nigdy nie przyszło mi do głowy o to pytać xD

Mówić że mapa sieje propagandę to każdy może. Pytanie czy potrafisz poprzeć swoje hipotezy w jakikolwiek sposób. Sam jestem ciekaw czy to co pokazują jest prawdą.
Pobierz boncur - @skitarii: w takim razie podziel się źródłem które powie nam jaka jest realn...
źródło: comment_16109899260GGVPpkPwzErQsUghnIBVI.jpg
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@CudMalina: bez przesady ziom xD
Może w takim razie czas na wymianę okien? Chociaż fakt, że ciuchy na Śląsku po przebywaniu na dworze po godzinie 18 śmierdzą czasem :D
A musi nas interesować Ukraina czy Białoruś? Przecież dziś wystarczy wyjrzeć za okno widać szary dym, śmierdzi nawet w mieszkaniu mimo zamkniętych okien i oczyszczacza powietrza.


@CudMalina: muszą nas interesować prawdziwe informacje.

Czy wy nie macie podstawowego instyntku racjonalnego?

Przecież jeśli pół mapy kłamie, to drugie pół też może kłamać.

Czerpałabyś poważne informacje z serwisu na którym połowa treści jest o tajnych bazach Hitlera na księżycu i spotkaniach z Czupakabrą?
w takim razie podziel się źródłem które powie nam jaka jest realna sytuacja. Bo tak się składa, że mam możliwość zapytania przynajmniej dwóch osób które mieszkają na Białorusi o jakość powietrza. Ale w sumie nigdy nie przyszło mi do głowy o to pytać xD


@boncur: najpewniejszym źródłem będą czujniki dostępne online, takie jak np. @Thunderlane wrzucił.

Wszelkie ekstrapolacje i gradienty, choć przyjemniejsze dla oka, będą siłą rzeczy częściowo z dupy wyssane,
Tylko że to co widzę i czuję potwierdza dane, które podają mi dla mojego miejsca zamieszkania.


@CudMalina: A to co czują i widzą za domem płaskoziemcy, gdy spojrzą na płaskie jak stół pole, potwierdza ich tezę o tym, że Ziemia jest płaska.

Dlatego ważniejsze są poważne badania, a nie własne odczucia, bo każdy odczuwa inaczej.
@graf_zero: Spoko, jak dofinansujecie mi zmiane pieca, i dorzucicie mi się do pelletu bd spoko. 90% ludzi teraz pali ekogroszkiem ale hurr durr smok hurr durr .(,)(,)(,)(,)(,) J0lka nie morze zrobidź sobie zdjencia na tle wshodzoncego suońca na insterka bo mgua gensta jak mlego
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@pepejewishfrog: dużym problemem nie są wszystkie pięcie na groszek. Przynajmniej mam doświadczenie z takim piecem który miał podajnik i podawał groszek od spodu. Na prawdę było spoko w porównaniu do pieców które musiały
być obsługiwane manualnie. Różnica która dostrzegałem to generalnie o wiele mniejszy dym podczas rozpalania i jego bardzo mała ilość podczas normalnej pracy względem innych piecy w sąsiedztwie. Teraz już tego pieca nie ma i zamiast tego jest ogrzewanie