Wpis z mikrobloga

co się dzieje w Milanie ze tak czerwono?


@Jason_Stafford: taka geografia. Duże zagęszczenie przemysłu i ludzi + góry z każdej strony.

Tak jak w Polsce.
Żadnych gór, gęstość zamieszkania średnia, to i smog w kosmos *****ło.
  • Odpowiedz
@Jason_Stafford: To pewnie jakies kompozytowe dane, z różnych źródeł. I ten pokazywany parametr też jest względny - AQI.

A co do milanu - jak można nie wiedzieć że jest w dolinie?! To mnie zaskoczyło, bo uproszczony model geografii kuli ziemskiej mam w głowie i myślałem że każdy tak ma :D
  • Odpowiedz
A jak piszę, że trzeba zakazać indywidualnego ogrzewania paliwami stałymi to wykopki się chcą zesrać. Nie każdy ma ochotę wdychać syf z kominów
  • Odpowiedz
Jak to niczego? Przydałoby się do zrozumienia dlaczego taki wynik jakości powietrza.


@graf_zero: Mnie też to ciekawi. Ukraina i Białoruś są tak samo ekologiczne jak Niemcy czy Szwecja? Lepszego jakościowo paliwa w piecach używają niż Polacy i śmieciami nie palą?

Bo dziwnym sposobem na każdej mapce wygląda to tak, że od Lizbony aż po Ural 90% zanieczyszczeń jest zamknięta w Polsce jak w szklanej bańce XD
  • Odpowiedz
@skitarii: Polska to ostatni kraj w tej części świata (od oceanu atlantyckiego po azję środkową) gdzie tyle ludzi pali paliwem stałym.

Już TYLKO POLSKA kopie węgiel kamienny, i TYLKO POLSKA pali nim w piecach w domach. W kazachstanie jest mniejszy udział węgla w źródłach ciepła.
  • Odpowiedz